KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jak sobie radzić po zalaniu budynku?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Niekiedy w naszym życiu mogą zdarzyć się bardzo przykre zdarzenia losowe, takie jak np. podtopienie budynku lub prawdziwa powódź. Kiedy będzie już po wszystkim niestety  właściciel domu zostaje z zawilgoconymi ścianami i podłogami. Jak sobie z tym poradzić i co należy zrobić, aby jak najszybciej przywrócić budynek do stanu używalności?

REKLAMA


Specjalistyczne osuszacze pomieszczeń
Obecnie na rynku jest dostępnych wiele interesujących urządzeń, takich jak choćby od http://www.osuszacze.watersmile.pl/, które gwarantują wysoką skuteczność w zakresie osuszania pomieszczeń. Pomagają one codziennie wielu osobom, których domu uległy zalaniu.

Dlaczego osuszenie budynku jest takie ważne? Przede wszystkim dlatego, że po pewnym czasie na zawilgoconych ścianach może zacząć pokazywać się grzyb. Jest to nie tylko nieestetyczne, ale również niebezpieczne dla zdrowia mieszkańców danego budynku. Dodatkowo wszystkie prace remontowe mogłyby pójść na marne, jeśli ściany i podłogi nie zostałyby należycie osuszone.

Nie wystarczy otwarcie okna i wietrzenie?
Niestety taki sposób daje tylko pozorne efekty i sprawia, że tylko wydaje nam się, iż ściany są suche. Powierzchownie może i tak jest, ale wilgoć zazwyczaj siedzi jeszcze głęboko i poprzez zwykłe wietrzenie na pewno nie będziemy w stanie poradzić sobie z nią.

Jeśli nie chcesz kupować specjalistycznych urządzeń, ale zależy Ci na doskonałym i skutecznym osuszeniu budynku, to najlepiej będzie zdecydować się na wynajęcie ekipy, która się tym zajmuje zawodowo. Koszty takiego zlecenia są zależne od tego, jak bardzo budynek wymaga osuszenia i od jego wielkości, jednakże jak najbardziej warto jest wydać te pieniądze. W przeciwnym razie musisz liczyć się z tym, że w przyszłości poniesiesz jeszcze wyższe koszty, jeśli okaże się, że jednak ściany były wewnątrz wilgotne i po kilku miesiącach pojawił się grzyb, czy też inne skutki zalania.

Ciężko jest powiedzieć, jak długo może trwać osuszanie budynku. Tutaj również wszystko będzie zależało od stopnia jego zalania i wielkości. Profesjonalne firmy mają jednak specjalne urządzenia pomiarowe, dzięki którym można na bieżąco kontrolować stan wilgoci i sprawdzić, kiedy osuszanie może być zakończone.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?