Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Śledzisz modowe trendy? Poznaj i te, które zapanują w tym roku w Twoim ogrodzie

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Ogrody zmieniają się, czasem wręcz radykalnie. Modne w latach 90-tych skalniaki, minimalizm kolorów i gatunków obecny w ogrodzie na początku XXI wieku lub starannie przycięte w geometryczne wzory iglaki i symetrycznie wymodelowane rabaty - wszystko to odeszło w niepamięć robiąc miejsce nowym modom i trendom. Co będzie zatem ogrodowym must have w 2017 roku?

REKLAMAPo pierwsze, kolory - wyraziste, intensywne i energetyczne
Jeśli dotąd Twój ogród tonął pastelach lub w minimalistycznych wersjach kolorystycznych - czeka go radykalna zmiana. Modny ogród to przede wszystkim eksplozja kolorów – wyraźnych, nasyconych, wręcz elektryzujących. Dlatego postaw w swoim ogrodzie na kolor pomarańczowy, żółty i czerwony, zarówno wśród roślin, jak i wśród wyposażenia ogrodowego oraz dodatków.

Jeśli cenisz sobie raczej minimalizm i najbliżej Ci w Twoich ogrodowych aranżacjach do stylu skandynawskiego, wybierz ostrożnie, np. jedynie poduszki lub ogrodowy hamak w jednym z tych wyraźnych, ekspresyjnych kolorów. Pamiętaj także, że takie odcienie przyciągają pożyteczne pszczoły i przepiękne motyle!

Po drugie, rośliny - zmieniające kolor, jadalne i duże
Trendem nadchodzącego sezonu grilla i garden party, będą między innymi rośliny jadalne, zatem warto postawić na warzywniak w ogrodzie i uprawę kwiatów jadalnych. To doskonałe rozwiązanie jeśli cenisz sobie naturalne i ekologiczne pochodzenia jedzenia. Poza tym miło będzie przyozdobić talerz jadalnymi kwiatami pochodzącymi w własnego ogrodu, prawda?

Inne wyraźne, tegoroczne trendy w ogrodnictwie to rośliny zmieniające barwę oraz duże rośliny w równie dużych donicach. Te pierwsze to np. iglaki zmieniające odcień w zależności od pory roku. Natomiast druga propozycja to rośliny o imponujących rozmiarach, które należy umieścić w centralnym miejscu w naszym ogrodzie. Tak, aby wszyscy mieli okazję je zobaczyć i podziwiać!

Po trzecie, meble ogrodowe – stylowe i przede wszystkim komfortowe
Jeśli dotąd wahałaś się w kwestii zakupu technorattanowego narożnika ogrodowego, czas podjąć słuszną decyzję i zaopatrzyć ogród w taki właśnie mebel. To doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko na tarasie, ale także w salonie, czy też w ogrodzie zimowym. Wiele z dostępnych na rynku modeli pozwala na szereg możliwości aranżacyjnych, gdyż narożniki można łatwo podzielić na samodzielnie funkcjonujące części. Wybierając zestaw mebli ogrodowych pamiętaj, aby zwrócić uwagę na możliwość zdejmowania poszewek z poduszek, co pozwoli na ich swobodne pranie i stałe utrzymanie w czystości.

Potrzebujesz więcej inspirujących pomysłów na modny ogród i jego stylowe wyposażenie? Wejdź po prostu na http://homegarden.com.pl/.

 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj