Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Jak kupić dobrą pilarkę elektryczną?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Jesień to niezwykła pora roku dla tych, którzy posiadają domy z ogrodem. Drzewa oraz krzewy potrzebują w tym czasie bardzo pracochłonnej pielęgnacji oraz troski. Posiadanie właściwego sprzętu ogrodniczego to jeden z sekretów sukcesywnych działań albo prac porządkowych. Warto jest wykorzystać do tego specjalistyczne narzędzia.

REKLAMAJakie pilarki można znaleźć na rynku?
Obecnie oferta występujących dziś na rynku pilarek elektrycznych do drewna jest naprawdę bardzo duża. Zaczynając od najmniej skomplikowanych modeli, aż do tych znanych oraz docenianych renomowanych producentów. Decyzję o zakupie trzeba jednak podjąć, uwzględniając indywidualne potrzeby oraz zakres zamierzonych prac. Ważna będzie przy tym moc oraz waga pilarki do drewna. Warto jest teraz zaznaczyć, że najprościej mówiąc, pilarki można podzielić zależnie od modelu silnika, a co za tym idzie na: pilarki spalinowe, akumulatorowe oraz elektryczne.

Pilarki spalinowe
Ciągle cieszą się bardzo dużą popularnością wśród osób, które chcą stać się właścicielami pił łańcuchowych. Bardzo dużą zaletą pilarek spalinowych jest nieograniczona mobilność, ponieważ rzeczywiście możesz ją wszędzie zabrać ze sobą oraz dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Kolejnym atutem pilarek spalinowych jest to, że mają dużą moc i wytrzymałość silnika. Niestety potrzebują one systematycznego serwisowania, produkują bardzo duże ilości spalin, ciężko opanować drganie urządzenie oraz są dosyć głośne.

Pamiętaj o tym, że modele pilarek, które posiadają silniki dwusuwowe potrzebują używania paliwa z właściwą proporcją oleju i benzyny. Czemu tak się dzieje? Stosowania za małej ilości oleju w mieszance skutkuje tarciami silnika, a w efekcie doprowadza do jego szybszej awarii lub uszkodzenia. Naprawa piły w takiej sytuacji jest bardzo, ale to bardzo droga. W związku z tym pamiętaj o używaniu wysokiej jakości mieszanki w proporcja właściwych do instrukcji obsługi, którą zaleca producent.

Pilarki elektryczne
Elektryczne piły łańcuchowe wyróżniają się o wiele cichszą pracą. Jednocześnie mają bardzo dużą wydajność cięcia. Są trwałe ze względu na bardzo mocne silniki, w szczególności, gdy wybierzemy narzędzia znanych i uznanych firm. Jedną z takich pilarek do drewna, którą kupisz w każdym dobrym sklepie z narzędziami jest pilarka produkowana przez firmę NAC. Wyróżnia się tym, że posiada silnik o mocy 3 KM. Będzie bardzo dobra do pracy w ogrodzie. Ma stalowy grzebień oporowy oraz mechanizm natychmiastowego zatrzymania łańcucha, co zapewni Ci odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Pilarki elektryczne tej firmy są również lekkie i produkują niewielkie ilości spalin. Gdy decydujemy się jednak na zakup pilarki do drewna - sklep musi spełniać Twoje oczekiwania. W związku z tym, należy oszacować, jaki typ prac panujesz. Doskonale sprawdzają się do przydomowych drzew, krzewów albo do cięcia gałęzi do kominka. Właściwy typ pilarki, który mocą oraz rozmiarem będzie dla Ciebie zapewnieniem satysfakcjonującej wycinki na posesji.

 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj