Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Piec kominkowy w salonie - czym się kierować przy wyborze?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Szukasz kominka do salonu, który będzie nie tylko dodatkowym źródłem ogrzewania, ale także atrakcyjnym elementem wystroju wnętrza? Postaw na funkcjonalny i nowoczesny piec kominkowy. Zobacz, jakie urządzenie wybrać!

REKLAMANa co zwrócić uwagę przy wyborze pieca kominkowego?

Moc nominalną urządzenia i kubaturę pomieszczenia
Im większa moc urządzenia, tym większą powierzchnię jesteśmy w stanie ogrzać. Producenci kominków najczęściej zalecają 1 kW na 10m2. Dobranie modelu do kubatury pomieszczenia pozwoli na efektywne ogrzanie wnętrza.

Materiał wykorzystany do produkcji urządzenia
Piece kominkowe wykonane z żeliwa mają grubsze ściany, co wpływa na ich właściwości akumulacyjne. Po zagaszeniu ognia ciepło będzie w dalszym się utrzymywać i rozchodzić po pomieszczeniu. Dzięki temu możemy zaoszczędzić na opale. Piece wykonane z żeliwa często posiadają dekoracyjne wzory na ścianach urządzenia.

Piec kominkowy wykonany ze stali jest lżejszy, a jego forma idealne pasuje do pomieszczeń urządzonych w nowoczesnym stylu. Piec stalowy możemy obudować kaflami lub ceramiką, aby zwiększyć jego wydajność i jeszcze lepiej wyeksponować płomień. Nowoczesne piece stalowe są wyłożone specjalnym materiałem akumulującym, który podwyższa temperaturę w komorze spalania.

Przyjazność dla środowiska
Piece kominkowe dzięki nowoczesnej konstrukcji i świetnym parametrom ograniczają emisję szkodliwych substancji. Wysoki standard urządzeń potwierdza dostosowanie do restrykcyjnych europejskich norm emisji BlmSchV2.

Bezpieczeństwo
Ustawienie pieca na nieodpowiednim materiale może skończyć się uszkodzeniem podłogi, a nawet pożarem. Elegancka szklana podstawka wykonana z hartowanego szkła zapewni bezpieczeństwo. W przypadku podłogi wykonanej z materiałów palnych należy pamiętać o wyizolowaniu jej.

Stylistyka

Piec kominkowy może stać się główną ozdobą wnętrza. Jeśli urządzenie ma stanąć w już urządzonym salonie, zwróć uwagę na to, czy pasuje do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. Piece stalowe posiadające duże przeszklenia zapewniają dobrą wizję ognia i przyciągają wzrok.

 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj