Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Dlaczego warto zatrudnić dekoratora wnętrz?

Dlaczego warto zatrudnić dekoratora wnętrz? Fot. Barun Patro / sxc.hu

Dekorator wnętrz to zawód bardzo specyficzny i ciekawy, do którego jednak z całą pewnością trzeba mieć serce i tak zwany dryg. Nie każdy może i nie każdy musi być dekoratorem wnętrz. Specjaliści od aranżacji wnętrz służą radą i pomocą i doskonale wiedzą, jak zaprojektować domową lub firmową przestrzeń tak, by w pełni spełniała oczekiwania użytkowników.

REKLAMABardzo wielu osobom dekorator wnętrz kojarzy się z kimś, kto wynajmowany jest głównie przez ludzi bardzo zamożnych, którzy jednocześnie nie mają czasu na to, aby urządzić swój bajecznie drogi dom. Prawda jest jednak taka, iż dekoratorów wynajmują także osoby o dość przeciętnych zarobkach i co ważniejsze, to się naprawdę opłaca.

Jeśli kupujemy nowe mieszkanie czy też budujemy swój własny dom, bez wątpienia warto zatrudnić do pomocy profesjonalnego dekoratora. Dlaczego? Jak już było wspomniane, nie każdy musi znać się na aranżacji wnętrz. Jeśli mamy pełną świadomość tego, że i my nie radzimy sobie w tym temacie, wynajęcie dekoratora będzie strzałem w dziesiątkę. Dzięki tej decyzji możemy uniknąć wielu problemów i nerwów, a także... zaoszczędzić pieniądze!

Choć zatrudnienie takiej osoby jak dekorator kojarzy się większości z nas raczej właśnie z dużym wydatkiem, faktem jest, iż dobry specjalista tak zorganizuje pracę i ułoży plan działania, aby osiągnąć planowane efekty. Dzięki pomocy dekoratora nie popełnimy licznych błędów, które mogłyby nas wiele kosztować i które najprawdopodobniej zostałyby popełnione, gdybyśmy za urządzanie naszych własnych czterech kątków zabrali się samodzielnie.

Kiedy dekorator pozna nasze wstępne plany i oczekiwania, sam stworzy budżet, którego założeń z pewnością będzie mu o wiele łatwiej przestrzegać niż nam. Przede wszystkim dekorator jako fachowiec, podejdzie do sprawy aranżacji wnętrza w sposób bardzo racjonalny i rozsądny. Nie jest zaś tajemnicą to, iż osoby niedoświadczone w temacie projektowania wnętrz często stawiają sobie dość nierealne cele, które tylko na pozór wydają się proste do osiągnięcia.

Dzięki dekoratorowi nie będziemy musieli zajmować się również różnego rodzaju formalnościami. Wobec tego bez dwóch zdań oszczędzimy sobie sporo czasu i zmartwień. Aby wynająć dekoratora wnętrz, nie musimy mieć jakiejkolwiek wizji naszego domu. Od tego bowiem właśnie jest dekorator, aby nam doradzić i podpowiedzieć najbardziej optymalne dla nas rozwiązania.

Dużym plusem wynajęcia dekoratora jest również fakt, że jest to osoba z branży o rozbudowanej sieci kontaktów. Dlatego też niewykluczone, że wiele spraw załatwi znacznie szybciej niż my, a potrzebne materiały zdobędzie o wiele taniej. Warto mieć świadomość tego, iż planowany efekt końcowy, w przypadku samodzielnej aranżacji wnętrza, może często odbiegać od tego, co zakładaliśmy.

Inspiracją do napisania artykułu były m.in. materiały dostępne na stronie developera Volumetric, oferującego mieszkania w Kielcach - Jagiellońska Point

2 komentarzy

 • tola

  Ale chodzi o dekoratora czy o projektanta wnętrz? Bo to zasadnicza różnica. Jeśli chodzi o biura projektowe i projektanta to w Zielonej Górze jest Prodecor http://www.prodecor.com.pl/oferta.html i z tego co wiem, to wykonują też prace dekoracyjne. No ale tak jak mówiłam na początku, zaprojektowanie wnętrza to zupełnie inna bajka.

  Zgłoś nadużycie tola sobota, 17, wrzesień 2016 11:07 Link do komentarza
 • Małgosia

  Uważam ze bardzo warto!
  Sama wynajęlam projektantke i od tego czasu wracam do domu tylko z uśmiechem na ustach. Od razu poprawia mi sie humor jak widze moje ładne mieszkanko. Pani dorotka jest godna polecenia http://www.kaminskadorota.pl Warto sie skontaktować.

  Zgłoś nadużycie Małgosia wtorek, 13, październik 2015 10:58 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj