KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jak wybrać najlepszy nocleg dla firm?

Prowadząc firmę budowlaną należy liczyć się z koniecznością poszukiwania ofert noclegowych w wielu miastach Polski. Czym kierować się podczas wybierania noclegu, żeby pracownicy byli w pełni zadowoleni?

REKLAMA


Najważniejsze jest cena
Niewątpliwie jednym z najbardziej istotnych czynników decydujących o wyborze konkretnego miejsca jest cena noclegu. W dobie kryzysu i zaciskania pasa każda firma stara się dokładnie przeanalizować oferty poszczególnych hosteli i kwater prywatnych, żeby wybrać tę najbardziej atrakcyjną pod względem ceny. W miastach typu Wrocław czy Poznań, koszt wynajęcia pokoju w hostelu pracowniczym oscyluje w okolicach 40 złotych za dobę, jest to więc bardzo korzystna propozycja. Możemy wybierać również spośród kompleksowo wyposażonych mieszkań, gdzie cena zaczyna się już od 20 złotych za dobę - przy wynajmie w kilka osób opłata proporcjonalnie się rozkłada. Jeśli więc prowadzimy firmę budowlaną, warto zastanowić się nad wynajęciem całego mieszkania - załoga będzie czuła się bardziej swobodnie niż w tradycyjnym hotelu pracowniczym, a firma sporo oszczędzi.

Sprawdźmy wyposażenie
Wybierając kwaterę dla pracowników warto uprzednio sprawdzić, jakie wyposażenie czeka na miejscu. W przypadku pojedynczych pokoi dużym plusem jest oddzielna łazienka, posiadająca prywatny prysznic. Jeśli decydujemy się na wynajęcie mieszkania dla pracowników – dobrze, żeby w środku znajdowała się kompleksowo urządzona kuchnia z niezbędnymi sprzętami (kuchenka do przygotowania posiłków po pracy, lodówka do przechowywania żywności, garnki oraz naczynia). To sprzyja komfortowi pracowników. Ważne są również wygodne, a przede wszystkim schludne i czyste łóżka, świeża pościel, szafy na ubrania. W kwaterach pracowniczych musi też być podłączenie do Internetu, a także dostęp do telewizji kablowej - zadbajmy o to, żeby załoga firmy mogła zrelaksować się po powrocie z pracy, jak również miała szansę uzupełnić firmową bazę - do czego nierzadko niezbędny jest Internet. Pamiętajmy jednak, że obietnice właścicieli kwater pracowniczych mogą nie pokrywać się z rzeczywistością - koniecznie zatem prześledźmy fora internetowe, żeby zweryfikować opinie innych gości.

Kluczowa lokalizacja
Ostatnim, ale równie ważnym czynnikiem jest położenie kwatery pracowniczej. Pamiętajmy, że im dalej od centrum miasta - tym niższa cena za wynajęcie pokoju lub mieszkania. W przypadku firm budowlanych realizujących zlecenia w kilku punktach w mieście, kwestia lokalizacji staje się jednak drugorzędna. Na miejsce budowy, remontu i tak trzeba dojechać, zwłaszcza jeśli akurat obsługujemy kilku klientów w jednym mieście. W takim przypadku można więc pokusić się o wynajęcie bardziej ekonomicznego noclegu na obrzeżach. Zupełnie inna sytuacja ma miejsce, jeśli pracownicy udają się na konferencję lub szkolenie odbywające się w centrum. Żeby ułatwić im sprawne dotarcie, wybierajmy hotele znajdujące się w pobliżu miejsca docelowego. (źródło: http://kwaterydlafirm.pl/)

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?