Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Bilard

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Jest to gra, która obecnie cieszy się popularnością i jest wszech dostępna. Gra toczy się zazwyczaj na stole pokrytym zielonym suknem, a pomiędzy sobą rywalizuje dwóch graczy. Rozgrywka polega na wbijaniu bili do tzw. łuz (czyli sześciu kieszeni w stole). Na początek białą bilą rozbijamy kolorowe, gracz wybiera te, które wpadną czyli całe lub połówki. Pierwszy gracz już do końca turnieju to właśnie je ma za zadanie wbijać. Do drugiego należą natomiast przeciwne. Rozgrywka toczy się na przemian, w przypadku błędu gracza oddaje on ruch przeciwnikowi.

REKLAMAHistoria gry w bilard zaczęła się bardzo dawno temu, ponieważ już w XV wieku. Niektórzy historycy sugerują, że mógł powstać nawet w starożytności. Potwierdzoną źródłami informacją jest jednak fakt, iż w średniowiecznej Europie na balach zaczynało brakować nowych rozrywek. W związku z tym najpierw grano zakrzywionym kijem, którym wbijało się kule pomiędzy słupy. Wszystko toczyło się na świeżym powietrzu, ale aura nie zawsze bywała sprzyjająca.

Wobec tego przeniesiono sport do domostw i pałaców. Nie wpływało to zbyt dobrze na meble, parkiety i zabytkowe eksponaty. W 1469 r. powstał, więc drewniany blat wykonany przez stolarza Henry de Vigne dla króla Ludwika XI. Stół obito specjalnym materiałem, aby zdecydowanie odróżniał się od drewnianych stołów, na których konsumowano posiłki. Jednym z największych hobbystów gry w bilard w późniejszym czasie był np. Ludwik XIV, a potem także Immanuel Kant - słynny na całym świecie niemiecki filozof i profesor metafizyki oraz logiki. W dzisiejszych czasach bile wykonuje się z trwałych tworzyw sztucznych, ale kiedyś były drewniane i tworzono je dokładnie z sęków i korzeni.

Polska stworzyła Światową Ligę Bilardową, Mistrzostwa Świata Juniorów, a także osób na wózkach inwalidzkich, Klubowy Puchar Europy oraz Finały Mistrzostw Europy. Jeśli oprócz sportowej rywalizacji lubisz też nowe wyzwania spróbuj swoich sił w zakładach. Polski bukmacher jest już całkowicie legalny i ogólnodostępny. Możesz obstawić wygraną w meczu nie wychodząc z domu - przez Internet, a przy okazji uzyskasz bony i promocje dla nowych graczy. Zakład możesz też złożyć w stacjonarnych placówkach w Twoim mieście.

Pamiętaj, że sportowi nieodłącznie towarzyszyły, również gry hazardowe, ponieważ wywołują dodatkowe ogromne emocje. Warto wypróbować swoje umiejętności i zarobić nieco dodatkowej gotówki. W pierwszej kolejności jednak zdobądź jak najwięcej informacji na temat zawodników np. dzięki portalom informacyjnym. To pozycjonowanie stron daje możliwości znalezienia odpowiedniej wiadomości, ale tworzą również sieci sportowe, które można znaleźć w Internecie.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj