KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Prezent dla nowoczesnych seniorów

Najmłodsi wnukowie z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowują kolorowe laurki, które wykonują w przedszkolu lub w domu przy pomocy rodziców. Starsi co roku wręczają kwiaty, kosmetyki i książki. Może warto zmienić utarte przyzwyczajenia i przygotować prezent, który ułatwiłby codzienne funkcjonowanie dziadków i nie zrujnowałby portfela?

REKLAMAPomysłowość w zakresie prezentów dla babci i dziadka jest zazwyczaj ograniczona poprzez finanse. – W przypadku, gdy wnukowie chcą kupić przydatny podarunek, np. ciśnieniomierz, nie muszą wydawać dużych kwot. Jednak gdy dysponują większym budżetem na prezenty, mogą kupić  coś, co zastąpi stary i niefunkcjonalny przedmiot, taki jak np. radioodtwarzacz – mówi Tomasz Żelazny ze sklepu internetowego OleOle.pl.

alt

W zdrowym ciele zdrowy duch
Przy różnych okazjach życzymy dziadkom przede wszystkim zdrowia, które niestety w jesieni wieku często szwankuje. Dlatego podarunki, które pomogą utrzymać dobrą kondycję lub sprawdzić stan zdrowia są mile widziane.

W tej kategorii dobrym pomysłem na prezent może być nowoczesny ciśnieniomierz nadgarstkowy, który automatycznie wskaże ciśnienie tętnicze krwi. Najtańszy ciśnieniomierz to niecałe 80 złotych. Prezent jest tym bardziej trafiony, jeśli zostanie podarowany tym, którzy ciśnienie musza mierzyć regularnie.

Dziadkowie ucieszą się również z poduszki elektrycznej, która ogrzeje ich  w chłodne wieczory. – Poduszki najnowszej generacji posiadają systemy bezpieczeństwa. Po długim czasie nieprzerwanej pracy automatycznie ją wyłączają. Koszt takiego prezentu to kwota powyżej 170 złotych – mówi Tomasz Żelazny z OleOle.pl.

Wytchnieniem dla babci i dziadka po całym dniu będzie na pewno masażer. - Urządzenie to ma wiele swoich odmian, lecz niezależnie czy to będzie urządzenie masujące stopy czy mata, która wykonuje masaż relaksacyjny, można być pewnym, że podarunek się spodoba – mówi Tomasz Żelazny. W tym wypadku wydatek będzie różny w zależności od rodzaju prezentu. I tak np. masażer stóp kosztuje 100 złotych, a mata masująca powyżej 180 złotych.

Babcia i Dziadek na czasie
Wnukowie, którzy dysponują większym budżetem na prezenty mogą zakupić  rzecz, która sprawi przyjemność dziadkom i ułatwi im komunikację telefoniczną. – Może to być telefon, który w przeciwieństwie do typowych modeli, ma duże i jasno opisane przyciski i dobrze widoczną treść na ekranie. Koszt zakupu takiego telefonu to 175-250 złotych, w zależności od dodatkowych funkcji. Czyli mniej niż przeciętny telefon komórkowy, który kupują młodsi użytkownicy – mówi Tomasz Żelazny.

Dziadkowie i babcie dużo czasu spędzają w domu. Dla nich idealnym prezentem będzie radio, które umili im czas. Jeśli dodatkowo są melomanami, to warto zainwestować w radioodtwarzacz, którego koszt nie powinien przekroczyć 250 złotych. Dzięki temu seniorzy zyskają możliwość słuchania płyt CD z ulubioną muzyką, które mogą otrzymać przy innej okazji.

W domach dziadków stoją często stare, wysłużone już telewizory, które w połowie 2013 roku przestaną odbierać sygnał telewizji analogowej. - Wnukowie mogą wymienić stary sprzęt na nowy, jednak koszt takiego prezentu jest dość wysoki i np. przy 32-calowych telewizorach z systemem odbioru telewizji cyfrowej waha się między 1400 a 2500 złotymi. Jeśli nie dysponujemy takim budżetem, to warto rozważyć możliwość złożenia się przez wszystkie wnuki lub nawet rodzinę na zakup takiego prezentu – mówi Tomasz Żelazny.

Innym wariantem jest dokupienie dekodera, który po podłączeniu umożliwia odbiór telewizji cyfrowej, która już teraz oferuje więcej programów niż jej siostrzana telewizja analogowa. Wydatek na dekoder to kwota od 113 do 200 złotych.

Magdalena Rejent, dotPR

  • autor: Magdalena Rejent, dotPR

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?