KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Co 5 rodzina w podkarpackim wspólnie przygotowuje posiłki!

Kobiety w województwie podkarpackim przygotowują posiłki głównie same, ale w wspólne gotowanie starają się angażować także mężczyzn i dzieci. Wyniki badania konsumenckiego przeprowadzonego na zlecenie marki WINIARY pokazały, że dzielenie kuchennych zadań między najbliższych daje polskim rodzinom więcej pozytywnych emocji. Posiłki przygotowywane wspólnie lepiej smakują i szybciej znikają z talerzy.

REKLAMA


W południowej Polsce coraz częściej w kulinarnych obowiązkach paniom domu pomagają pozostali domownicy - 22% rodzin gotuje razem. W województwie podkarpackim jednak tylko 12% małżeństw wspólnie przygotowuje posiłki. Najczęściej podkarpaccy mężczyźni angażują się w robienie kanapek (55%) oraz obieranie warzyw (50%). Kobiety powinny zachęcać partnerów do kulinarnych eksperymentów!

Badanie pokazało, że mężczyźni, którzy pomagają w gotowaniu odnajdują w tej czynności dużo satysfakcji: zadowolenie, radość, a nawet dumę.

Warto do wspólnego przygotowywania potraw angażować także dzieci. Czas spędzony razem z rodzicami w kuchni to dla nich nie tylko nauka, ale także sposób na zachęcenie do jedzenia zdrowych, domowych posiłków. W województwie podkarpackim pociechy najczęściej pomagają w kuchni przed świętami gdy mama ma dużo obowiązków przy przygotowywaniu dań (55%) lub gdy nie ma jej w domu (58%).

Warto, by zaczęły pomagać także na co dzień! Doskonałym pomysłem jest wspólne przygotowanie sałatki - dzieci mogą wybrać składniki, które lubią najbardziej i stworzyć swoją własną kompozycję. Możemy poprosić je o pomoc w drobnych, kuchennych czynnościach - jak mycie warzyw, mieszanie składników czy dekorowanie gotowych potraw.

W województwie podkarpackim 16% pociech chętnie pomaga mamie w przygotowywaniu sałatek. Razem z pociechami przygotujemy także smaczne kanapki z dodatkiem warzyw, które są idealnym sposobem na przemycenie do ich diety potrzebnych składników odżywczych.

Z Majonezem DELIkatnym oraz Ketchupem łagodnym marki WINIARY dzieci przyrządzą pyszne i kolorowe śniadanie, ozdabiając je śmiesznymi buźkami, dzięki czemu chętniej po nie sięgną. Gotowanie razem z najbliższymi sprawdza się w każdej sytuacji, nawet na piknikach i w plenerze możemy przyrządzać pyszne dania, a jednocześnie cieszyć się wspólnie spędzonym czasem!

Więcej inspiracji na rodzinne gotowanie można znaleźć na www.winiary.pl.

*Badanie konsumenckie "Odkrywamy smaki rodzinnych chwil", przeprowadzone zostało przez firmę Millward Brown na zlecenie marki WINIARY.

Edyta Szyszło, Garden of Words

  • autor: Edyta Szyszło, Garden of Words

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?