KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Oprawa ślubu - ile zapłacisz za usługi ślubne w Krośnie?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Jednym z podstawowych wydatków podczas organizacji wesela jest usługa fotografowania. O ile z kamerzysty można zrezygnować, to chyba nikt nie chce pozbawić się jakiejkolwiek pamiątki z tego wyjątkowego dnia. Tym bardziej, że trudno jest prosić gości, aby robili zdjęcia. Konieczność wynajęcia fotografa w zasadzie nie podlega dyskusji, jeśli zależy nam na zorganizowaniu wyjątkowej uroczystości.

REKLAMA


Mimo że obecnie zawieranych jest mniej małżeństw niż jeszcze kilkanaście lat temu, branża ślubna ma się dobrze. W Krośnie, jak podaje serwis fotograf-wesele.pl, swoje usługi oferuje niemal setka fotografów. Nie ułatwia to wyboru, ale daje większe prawdopodobieństwo na znalezienie najbardziej korzystnej cenowo, a zarazem jakościowo oferty. Dzięki temu też jesteśmy w stanie dopasować cenę fotografa pod własny budżet i nawet jak decydujemy się zorganizować wesele małym kosztem, to możemy to zrobić, nie rezygnując z najważniejszej pamiątki, czyli profesjonalnych zdjęć.

Na co zwrócić uwagę, wybierając fotografa na wesele?
Podstawowym kryterium naszego wyboru poza oczywiście dostępną dla nas ceną, jest portfolio. Przeglądając dotychczasowe realizacje fotografa jesteśmy w stanie stwierdzić, jaki styl fotografowania preferuje, na ile jest kreatywny oraz jakiego efektu możemy się spodziewać. Często już właśnie po zobaczeniu portfolio, które wyjątkowo trafia w nasz gust, podejmujemy ostateczną decyzję. Jednak dobrym pomysłem jest jeszcze sprawdzenie opinii o danym fotografie. Można je znaleźć na różnych forach internetowych i tak jest chyba najłatwiej. Nie gorszym pomysłem jest zorientowanie się wśród znajomych, czy ktoś miał już okazję z daną osobą współpracować lub coś o niej słyszał.

Jeżeli bierzemy pod uwagę również możliwość wynajęcia kamerzysty i chcemy trochę zaoszczędzić, to warto od razu szukać tych dwóch usług w pakiecie. Zazwyczaj w ten sposób jesteśmy w stanie zapłacić nawet kilkaset złotych mniej, czyli dokładnie tyle ile możemy wydać na dodatkowe przystrojenie sali weselnej czy usługi kosmetyczne i fryzjerskie dla Panny Młodej.

Ile ogólnie kosztuje wesele?
To chyba jedno z najważniejszych pytań, jakie młodzi zadają sobie zaraz po zaręczynach. Jednak odpowiedź nie jest jednoznaczna. Wiele zależy od liczby gości, dla których organizujemy wesele. O jakich kwestiach przede wszystkim trzeba pomyśleć, planując liczbę gości, przeczytasz w artykule "Wielkie wesele czy małe przyjęcie ślubne?".

Organizując wesele, warto pamiętać nie tylko o tym, co bezwzględnie powinniśmy wliczyć w koszty, by uroczystość była udana, ale również o tym, jaki mamy budżet. Warto na początku wypisać sobie wszystko, z czego będziemy chcieli skorzystać, czyli na pewno wynajęcie sali, strój dla Panny Młodej i Pana Młodego, opłaty kościelne i urzędowe, menu, tort, transport dla gości z kościoła do sali weselnej, fotograf oraz ewentualnie dodatkowe atrakcje. Przy każdym z tych punktów można zapisać kwotę, którą jesteśmy w stanie na to przeznaczyć i starać się jej nie przekroczyć. Wtedy będziemy w stanie określić, ile rzeczywiście kosztuje wesele, które sobie wymarzyliśmy.

Chociaż dla większości usług da się określić średnie ceny, nie sposób podać przeciętnej kwoty, jaka będzie wyznaczała koszt ogólny ślubu i wesela. Ceny lokali są bardzo zróżnicowane, wiele też zależy od tego, jak wielkie przyjęcie planujemy i gdzie się ono odbędzie. Jednak dość powszechnym jest zdanie, że niezbędne minimum do zorganizowania przeciętnego, niezbyt hucznego wesela to ok. 20 tys. zł. To jednak tylko teoria – w rzeczywistości najwięcej zależy od naszych potrzeb i umiejętności organizatorskich.

  • autor: Redakcja

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?