Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Przygotowanie samochodu na zimę - ile to kosztuje?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Przygotowania samochodu na zimę warto rozpocząć kilka miesięcy wcześniej - dzięki temu można uniknąć sezonowej podwyżki cen, a także zaoszczędzić sporo czasu. Najważniejszą kwestią w tych przygotowaniach są opony na zimę, a także akumulator. Nie bez znaczenia są również drobniejsze rzeczy, jak np. wycieraczki, dywaniki oraz płyn do spryskiwaczy. Przygotowane samochodu na zimę to spory wydatek, który dla wielu osób może zamienić się w spory problem finansowy.

REKLAMAPodstawowym celem zakupu i wymiany opon, a także nowego akumulatora jest dostosowanie samochodu do trudnych warunków atmosferycznych, a w efekcie zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Koszty przygotowana samochodu na zimę
Koszt przygotowania samochodu do sezonu zimowego uzależniony jest od wielu czynników, m.in. od modelu samochodu i wybranego serwisu samochodowego. Ze względów finansowych wielu kierowców ogranicza się do zmiany opon i płynu do spryskiwaczy - nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ wiąże się ono z obniżonym bezpieczeństwem. W przypadku braku gotówki na przygotowanie samochodu do zimy warto skorzystać z pożyczki online.

Opony na zimę
Podstawą w przygotowaniu samochodu do sezonu zimowego jest zakup i wymiana opon. Koszt tego typu usługi uzależniony jest przede wszystkim od wyboru serwisu samochodowego - z reguły w większych miastach wymiana opon jest droższa niż w mniejszych miejscowościach. O ile koszt takiej usługi waha się od kilkudziesięciu do maksymalnie 200 zł, o tyle zakup opon zimowych jest znacznie droższy. Jednakże warto przy tym pamiętać, że jest to inwestycja na co najmniej na kilka lat.

Akumulator
Przed sezonem zimowym - najlepiej na przełomie września i października - warto udać się do serwisu samochodowego w celu sprawdzenia stanu akumulatora. Wadliwy lub zużyty akumulator może odpowiadać za problemy z odpaleniem samochodu, co w zimie z racji mrozów może być bardzo uciążliwe. W takim przypadku warto zastanowić się nad zakupem nowego akumulatora. Jego cena uzależniona jest od wielu czynników, m.in. od modelu samochodu i pojemności silnika - waha się ona od 200 do nawet 1000 zł.

Drobne przygotowania samochodu do zimy: dywaniki, wycieraczki i płyn do spryskiwaczy
Przed sezonem zimowym warto również pamiętać o zmianie wycieraczek, a także płynu do spryskiwaczy. Jest to istotne, ponieważ zamarznięta szyba może przyczyniać się do ograniczenia widoczności, a tym samym wpływać na poziom bezpieczeństwa drogowego. W przygotowaniach samochodu na zimę warto uwzględnić również dywaniki. Koszt tych elementów może być bardzo zróżnicowany – waha się on od kilkudziesięciu do nawet kilkuset zł.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj