KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


OC z Zieloną Kartą i assistance? To się opłaca!

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Szukasz najlepszego OC? Zależy Ci na tym, aby poszerzyć zakres ochrony bez dodatkowych opłat? Wybierając polisę, zwróć uwagę nie tylko na cenę, ale również na dodatkowe świadczenia oferowane przez ubezpieczyciela. Zielona Karta, ubezpieczenie bagażu, BLS, pakiet assistance - na jakie świadczenia w ramach OC mogą liczyć kierowcy?

REKLAMA


Wg statystyk, dla prawie połowy kierowców głównym kryterium wyboru ubezpieczenia jest cena. Co piąty badany kieruje się przyzwyczajeniem, kontynuując polisę w tym samym towarzystwie, a 17% osób kieruję się przede wszystkim renomą ubezpieczyciela i opiniami na jego temat.

Cena - główne kryterium wyboru ubezpieczenia?
Zakres OC reguluje Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Jest on więc określony prawem i identyczny dla wszystkich towarzystw. W przypadku tej obowiązkowej polisy głównym kryterium wyboru powinna być właśnie cena. Głównym, ale nie jedynym. Zwłaszcza dla kierowców, którym zależy na dodatkowych świadczeniach, które mogą dostać wraz z polisą.

Ważne: kupując OC w towarzystwie A, nie zawsze dostaniesz ten sam produkt, które zaoferuje towarzystwo B. Choć zakres samej polisy będzie identyczny, o różnicach zdecydują dodatki - pakiet assistance, ubezpieczenie bagażu, Zielona Karta czy usługa BLS.

- W tym roku postanowiłem, że przed decyzją o kontynuacji polisy u tego samego ubezpieczyciela sprawdzę oferty innych towarzystw. Zależało mi na tym, aby wraz z OC dostać choćby minimalny pakiet assistance. W przypadku nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak wypadek czy awaria takie usługi naprawdę się przydają - mówi Arek, 34-latek z Krosna.

Polisa z dodatkami
Rzeczywiście. Aby przyciągnąć (i zatrzymać) klientów, wielu ubezpieczycieli oferuje atrakcyjne dodatki do OC. Najpopularniejsze i najbardziej wartościowe z punktu widzenia kierowców to usługi assistance, Zielona Karta i BLS, czyli usługa Bezpośredniej Likwidacji Szkody.

OC z assistance
Assistance zapewnia pomoc ubezpieczyciela w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń na drodze - awarii, wypadku czy kradzieży pojazdu. Polisę możesz kupić niezależnie lub sięgnąć po OC z pakietem assistance.

Ważne: pakiety assistance dołączone do OC zawierają z reguły podstawowe usługi. Jeśli zależy Ci na kompleksowym wsparciu ubezpieczyciela, sięgnij po niezależny, płatny pakiet.

W ramach darmowych assistance ubezpieczyciele zapewniają zazwyczaj: holowanie (z zachowaniem określonego limitu kilometrów), parking, usługę przekazania informacji czy próbę naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia. Niektóre towarzystwa do podstawowego pakietu dorzucają prawdziwe perełki, takie jak samochód zastępczy w Generali, wymianę uszkodzonego koła na miejscu zdarzenia lub holowanie do najbliższego warsztatu w Link4 czy pomoc w przypadku uszkodzenia opony w Avivie.

OC z darmowym pakietem oferują obecnie:
- PZU (Pomoc w Drodze Komfort),
- AXA (Assistance Mini),
- Aviva (Assistance w wersji podstawowej),
- Link 4 (Kompleksowy Program Pomocy),
- Allianz (Assistance Mini),
- Warta (Assistance Standard),
- Generali (Assistance Standard),
- Proama (Assistance Wypadkowy oraz pomoc informacyjna).

Zielona Karta - przydatna podczas zagranicznych podróży
Zielona Karta to przydatny za granicą dokument potwierdzający zawarcie obowiązkowej polisy OC w Polsce. Dzięki Zielonej Karcie unikniesz zakupu obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego, podróżując po Albanii, Białorusi Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, Iranie, Izraelu, Macedonii, Maroko, Mołdawii, Rosji, Tunezji, Turcji i Ukrainie. Bez konieczności zakupu obowiązkowych polis.

W zależności od towarzystwa Zielona Karta może być dostępna za darmo wraz z OC lub dodatkowo płatna. Darmową Zieloną Kartę oferują obecnie m.in.:
- Aviva,
- Link4,
- Benefia,
- Proama,
- PZU.

Wygodne zgłoszenie szkody dzięki BLS
BLS to przyjazna kierowcom usługa, która umożliwia łatwe i szybkie zgłoszenie szkody komunikacyjnej. Jeśli kupiłeś OC z usługą BLS, możesz zgłosić szkodę w swoim towarzystwie. Nawet jeśli sprawca jest ubezpieczony w innym. Twój ubezpieczyciel wypłaci świadczenie (lub zajmie się naprawą Twojego auta) a, a następnie rozliczy się z towarzystwem ubezpieczeniowym sprawcy.

Usługi BLS oferują:
- Aviva,
- AXA Direct,
- Gothear,
- Concordia Ubezpieczenia,
- Ergo Hestia,
- PZU,
- UNIQA,
- Warta.

Czy OC z dodatkami są droższe niż "gołe" polisy?Wielu kierowców zastanawia się, czy ceny polis z dodatkami są wyższe od "gołych" OC. Niestety, na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jak to możliwe? Cena obowiązkowej polisy zależy od kilkunastu czynników. Do najważniejszych należą: historia szkodowości kierowcy, jego wiek i doświadczenie za kółkiem, rok produkcji, marka i model auta, pojemność silnika, rodzaj paliwa i miejsce rejestracji. Choć wszyscy ubezpieczyciele opierają wyliczenia na tych samych parametrach, w odmienny sposób je punktują. Efektem takiej strategii są ogromne różnice w cenach. Rozbieżności dotyczą zarówno gołych polis, jak i tych z dodatkowymi świadczeniami. Skutecznym sposobem na znalezienie najtańszej polisy z dodatkami jest skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń dostępnej pod adresem https://porownywarka-oc-ac.pl/kalkulator-oc/. Obliczenie OC przy pomocy tego prostego w obsłudze narzędzia jest szybkie i bardzo łatwe.

- O porównywarce dowiedziałem się przypadkiem z reklamy w internecie. Zaintrygowany nazwą postanowiłem sprawdzić, czy rzeczywiście kryje się pod nią użyteczne narzędzie, którego szukałem. Nie zawiodłem się. Po wypełnieniu krótkiego formularza porównywarka przedstawiła mi 17 propozycji różnych towarzystw. Niektóre zawierały dodatkowe świadczenia, inne nie. Dzięki porównywarce szybko wybrałem tę, która najbardziej mi odpowiadała - ubezpieczenie Link4 - https://porownywarka-oc-ac.pl/link4/ - wyjaśnia kierowca.

Rzeczywiście. Porównywarka ubezpieczeń to darmowe, proste w obsłudze narzędzie, które pozwala szybko i precyzyjnie porównać oferty kilkunastu ubezpieczycieli. Przy jej pomocy będziesz mógł również zawrzeć umowę i opłacić składkę. Przedstawione przez porównywarkę ceny nie są wyższe od tych, zaproponowanych bezpośrednio przez ubezpieczyciela. Korzystając z porównywarki, unikniesz konieczności wypełniania kolejnych formularzy i długich, męczących rozmów z agentem. Dzięki temu, że działa w 100% online będziesz mógł z niej skorzystać wszędzie - nie tylko w domu, ale również podczas jazdy pociągiem, spaceru czy urlopowego "nicnierobienia".

  • autor: Redakcja

1 komentarz

  • Michałdk

    Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu

    Zgłoś nadużycie Michałdk czwartek, 11, lipiec 2019 09:20 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?