Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Montujesz instalację CO w swoim domu? Nie zapomnij o sterownikach!

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Wiosna to z wielu powodów optymalny czas na rozpoczęcie zarówno prac budowlanych, jak i instalacyjnych, w tym tych związanych z centralnym ogrzewaniem. Wraz z montażem urządzenia grzewczego warto zainstalować sterownik, który będzie zarządzał jego pracą.

REKLAMADzięki temu koszty ogrzewania zimą znacząco się zmniejszą, a komfort grzewczy się zwiększy.
 
Czy warto instalować sterowniki do zarządzania ogrzewaniem? Zdecydowanie tak. Lista korzyści wynikających z zarządzania ogrzewaniem jest bardzo długa. Te najważniejsze to:

- wysoki komfort cieplny,
- niższe rachunki,
- pozytywny wpływ na środowisko naturalne,
- pełna kontrola nad ogrzewaniem bez względu na czas i miejsce,
- oszczędność czasu,
- wygoda.

Dzięki ogromnym możliwościom sterowników do zarządzania ogrzewaniem znikają problemy związane z niedopasowaniem temperatury do potrzeb domowników, przegrzewaniem pomieszczeń, kiedy nikogo nie ma w domu, a także koniecznością ciągłego, ręcznego doglądania parametrów pracy instalacji.

Jak wybrać sterowniki dopasowane do potrzeb własnej instalacji?
Oferta urządzeń do zarządzania systemem grzewczym jest na tyle bogata, a same urządzenia na tyle zaawansowane, że można bez trudu wybrać takie sterowniki, które nie tylko zaspokoją, ale przerosną oczekiwania użytkowników. Aby ułatwić sobie ten wybór, warto zadać sobie na początek 5 pytań:

1. Jaki typ sterownika do zarządzania ogrzewaniem wybrać? (w zależności od systemu grzewczego np. ogrzewanie grzejnikowe, podłogowe, kominek itd.)
2. Czy w układzie będzie pracowało jedno, czy kilka źródeł ciepła?
3. Jaka forma sterowania będzie dla nas najbardziej wygodna?
4. Jaki sposób komunikacji urządzeń będzie najbardziej dopasowany do naszych potrzeb?
5. Z jakich funkcji chcemy korzystać?

Rozwinięcie i wyjaśnienie, jak odpowiedzieć na powyższe pytania można znaleźć w artykule: https://www.techsterowniki.pl/blog/5-pytan-o-dobor-sterownikow-etapie-budowy-domu

O tym, jak zaplanować inteligentne instalacje w swoim domu, jak przebiega ich montaż i jakie są ich możliwości można sprawdzić, oglądając krótki filmik z budowy domu.
Dom nowoczesny to dom oszczędny
Inteligentne instalacje szturmem wkraczają do budynków mieszkalnych, przynosząc swoim użytkownikom liczne korzyści. Z badań przeprowadzonych latem ubiegłego roku pod hasłem: “Budowa domu 2017” wynika, że sterowniki do zarządzania ogrzewaniem cieszą się największym zainteresowaniem ze wszystkich inteligentnych instalacji domowych. Aż 85,6% ankietowanych budujących lub planujących budowę domu zadeklarowało, że chciałoby w swoim domu zamontować takie urządzenia. Wśród nich prym wiodą 3 kategorie produktów: regulatory pokojowe, sterowniki do zarządzania ogrzewaniem podłogowym oraz sterowniki kotłowe.

 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj