Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Jak zdobyć pozwolenie na posiadanie broni?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Kto może uzyskać pozwolenie na posiadanie broni? Szczegółowe ustalenia dotyczące osób, które mogą starać się o posiadanie broni określa Ustawa z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji.

Aby uzyskać broń trzeba spełnić następujące warunki:
1. Należy mieć skończone 21 lat,
2. Należy być niekaralnym,
3. Należy posiadać obywatelstwo Polskie,
4. Nie posiadać chorób psychicznych oraz zaburzeń świadomości.

Patrząc na powyższe warunki można wnioskować, że każdy obywatel Polski po skończeniu 21 lat może wystąpić o uzyskanie pozwolenia na broń palną. Niestety jest to bardzo mylne stwierdzenie, bowiem trzeba przedstawić konkretny powód dla jakiego chce się ją posiadać.

Cele dla których można ubiegać:
1. Do celów sportowych,
2. Do celów kolekcjonerskich,
3. Do ochrony osobistej,
4. Do ochrony innych osób i mienia,
5. Do celów szkoleniowych.

Koszty uzyskania pozwolenia na posiadanie broni
Niestety pozwolenie na posiadanie broni, przy uwzględnieniu spełnienia wszystkich powyższych warunków nie należy do najniższych. Oprócz wniesienie opłaty skarbowej podczas składania wniosku musimy się liczyć z bardzo wysokimi kosztami egzaminów, których ceny zależą od rodzaju broni na którą chcemy uzyskać pozwolenie. Koszty takich egzaminów mogą dochodzić nawet do ok. 1000 PLN.

Oprócz jednak kosztów egzaminów dojdą nam również koszty związane z badaniami lekarskimi, które będziemy musieli przeprowadzić aby móc uzyskać zezwolenie. Jak zatem widzimy uzyskanie pozwolenia na broń nie jest tanią ani łatwą sprawą jednak istnieją już na rynku firmy specjalizujące się szkoleniach przygotowujących do otrzymania pozwolenia.

Jedną z nich są Asy Strzelectwa z Warszawy, która działa na terenie całej Polski organizując w różnych miejscach w kraju cykliczne szkolenia. W ten sposób każdy, chcąc zacząć przygodę ze strzelectwem sportowym oraz nabyć swój wymarzony karabin lub pistolet może to zrobić znacznie szybciej i pewniej. Podczas tego typu szkoleń, uczestnicy przygotowywani są z najważniejszymi elementami procesu wydawania zezwolenia przez określone organy Państwowe. Oprócz tego dochodzi szkolenie teoretyczne oraz praktyczne nt. obsługi i bezpieczeństwa.

Najbliższy termin szkolenia można sprawdzić wchodząc na stronę internetową firmy www.asy-strzelectwa.pl

 

2 komentarzy

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj