KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Najlepsze ubezpieczenie na życie w Krośnie - online czy u agenta?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Na przestrzeni ostatnich lat w branży ubezpieczeniowej zmieniło się wiele, a najwięcej w sposobie dystrybucji produktów polisowych. W końcu stały rozwój Internetu nie mógł umknąć uwadze agentów ubezpieczeniowych, którzy oferują swoje usługi częściowo w trybie online. Jak to wygląda obecnie w Krośnie i okolicach?

REKLAMA


Sposób zakupu ubezpieczenia na życie czy polisy innego rodzaju jest możliwy zarówno w sieci, jak placówkach stacjonarnych, które zlokalizowane są w najlepszych punktach na terenie miasta. Minusem drugiego z rozwiązań jest jednak konieczność zarezerwowania sobie większej ilości czasu potrzebnego na poznanie ofert. A jeśli uświadomimy sobie, że każde spotkanie z agentem innego towarzystwa to kolejna wizyta i dostosowanie się do godzin otwarcia takiej placówki, to okaże się, że Internet jest tu jedyną rozsądną alternatywą - szczególnie dal zabieganych osób.

Po co polisa na życie?
Nad tym pytaniem zastanawia się wielu i nie są to tylko mieszkańcy Krosna. Na tle innych polis te życiowe są najbardziej uniwersalne, ale i specyficzne, a poza tym nieobowiązkowe, więc nie każdy zdaje sobie sprawę z korzyści jakie daje posiadanie takiego zabezpieczenia.

Na rynku ubezpieczeniowym istnieje kilka rodzajów polis życiowych różniących się między sobą głównie przeznaczeniem:

- polisa ochronna - zabezpiecza ubezpieczonego i jego rodzinę w razie śmierci, następstw nieszczęśliwych wypadków i innych przykrych zdarzeń,

- polisa ochronno-oszczędnościowa - służy do gromadzenia środków na podstawie części wpłacanych składek, a przy okazji chroni życie i zdrowie ubezpieczonego,

- polisa ochronno-inwestycyjna - przeznaczona jest dla osób, które dysponują wolnymi środkami finansowymi i chciałyby czerpać zyski ze składek, które są inwestowane w specjalne fundusze kapitałowe,

- polisa posagowa - to finansowe zabezpieczenie dla dziecka, które gromadzone na koncie przez rodzica składki może wypłacić po osiągnięciu pełnoletniości,

Oprócz wymienionych jest jeszcze ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym, ale w gruncie rzeczy to nic innego jak zwykła polisa ochronna wymagana niekiedy przez bank oferujący pożyczkę na zakup nieruchomości czy budowę domu.

Sama polisa składa się z podstawy i rozszerzeń, które decydują o zakresie posiadanej ochrony. Dodatkowo klient towarzystwa wybiera wysokość sumy ubezpieczenia, czyli maksymalną kwotę jaką otrzyma za dane zdarzenie, np. złamanie. To wszystko wpływa z kolei na wysokość płaconej składki w ustalonej z góry częstotliwości: co miesiąc, kwartał, pół roku lub 12 miesięcy.

Czy polisa jest rzeczywiście potrzebna? O tym jak bardzo, można się przekonać w chwili nieszczęścia, gdy dojdzie do zdiagnozowania poważnej choroby, długiego pobytu w szpitalu czy wypadku wymagającego rehabilitacji, dlatego nie tyle istotne jest posiadanie ubezpieczenia na życie co umiejętne dobranie zakresu ochrony pozwalające zwiększyć szansę na otrzymanie świadczenia.

Porównanie online, zakup offline
Wielu mieszkańców Krosna, którzy nie posiadali nigdy indywidualnego ubezpieczenia na życie może się zastanawiać ile kosztuje taki produkt. Okazuje się, że niewiele, bo produkty o najwęższym zakresie ochrony to wydatek już od 30 złotych w skali miesiąca. Jednak wpływ na cenę, poza wspomnianymi zakresem i sumą ubezpieczenia, mają także wiek ubezpieczonego i stan jego zdrowia. Niestety, w polisach na życie ankieta medyczna jest z reguły punktem obowiązkowym i osoby z bogatą historią chorobową mogą za ten sam produkt zapłacić więcej niż inni, cieszący się lepszym zdrowiem.

Dodatkowym wyróżnikiem polis na życie jest sposób ich zakupu - nie jak w przypadku ubezpieczeń turystycznych czy nieruchomości w całości przez Internet i porównywarkę ubezpieczeń, ale w połączeniu trybów online i offline. Kryje się za tym porównywarka i obecność agenta ubezpieczeniowego, a sposób zakupu najtańszej polisy na życie można przedstawić w 3 krokach:

1. Zainteresowany polisą wypełnia krótki formularz dołączony do porównywarki na serwisie ubezpieczeniowym. W formularzu precyzuje swoje oczekiwania.
2. Dane z formularza są przekazywane agentom, którzy telefonicznie przedstawiają ofertę klientowi.
3. Z wybranymi agentami klient umawia się na niezobowiązujące spotkanie, które może zakończyć się zawarciem umowy polisowej.

Widać wyraźnie, że zakup polisy na życie nie jest możliwy zupełnie online, mimo prób obecnych w sieci w postaci produktów w formule smart, ale przynajmniej osoba zainteresowana ubezpieczeniem może dokonać zakupu bez konieczności wychodzenia z domu. Spotkanie z agentem wcale nie musi odbyć się w placówce towarzystwa, ale w domu klienta.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?