Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Najnowsze trendy żywieniowe. Żywność bio, bez glutenu i superfoods w Lidlu

Najnowsze trendy żywieniowe. Żywność bio, bez glutenu i superfoods w Lidlu Fot. Lidl

Podobnie jak w modzie, również w kuchni każdy rok przynosi nowe trendy. Od kilku lat zauważalne jest zainteresowanie zdrową i naturalną kuchnią, która wkroczyła nie tylko do wielu kawiarni czy restauracji, ale również na polskie stoły. Dlatego 8 sierpnia we wszystkich sklepach Lidl zaczyna się Tydzień BIO, podczas którego będzie można nabyć zdrowe produkty: żywność organiczną, artykuły bez glutenu, bez laktozy i tzw. superfoods.

REKLAMAPostaw na BIO
Częścią popularnego trendu "slow food", polegającego na starannym wyborze spożywanych produktów i delektowaniu się przygotowanymi potrawami w gronie bliskich, przy wspólnym stole, jest moda na żywność organiczną.

Artykuły oznaczone znakiem BIO stanowią gwarancję tego, że dany produkt został wyprodukowany w sposób ekologiczny - respektujący naturalne cykle biologiczne i minimalizujący wpływ człowieka na środowisko.

Co istotne, żywność BIO jest pozbawiona modyfikacji genetycznych (GMO). W najnowszej ofercie Lidla znalazł się szeroki wachlarz produktów organicznych, m.in.: kanadyjski BIO syrop klonowy (14,99 zł/1 opak./250 ml) pochodzący z biologicznych upraw - doskonały do pieczenia, gotowania, naleśników i deserów, kawa pełnoziarnista Arabica Bellarom BIO (34,99 zł/1 opak./1 kg) oraz herbata BIO w torebkach (4,49 zł/1 opak.), dostępna w kilku smakach.

W specjalnej ofercie będzie można znaleźć również BIO nabiał, m.in.: BIO Twaróg z chudym jogurtem Milbona (3,49 zł/1 opak./250 g) czy ser Mozzarella BIO (3,99 zł/1 opak./125 g) oraz artykuły zbożowe m.in.: BIO spaghetti Combino (3,99 zł/1 opak./500 g) i BIO ryż Golden Sun (4,99 zł/1 opak./500 g) - do wyboru ryż ziarnisty lub brązowy, które mogą stanowić bazę do wielu dań.

Spróbuj bez glutenu i laktozy
Najnowsza oferta Lidla powstała również z myślą o osobach cierpiących na nietolerancję laktozy i glutenu. Współcześnie osoby chorujące m.in. na celiakię nie muszą ograniczać swoich posiłków. Szeroki wybór specjalnych produktów pozwala im na skomponowanie wielu wartościowych potraw. Osobom, które są na diecie bezglutenowej, Lidl proponuje Parówki Pikok Pure z szynki 93% (4,69 zł/1 opak./240 g), Polędwicę Pikok Pure pieczoną w plastrach (3,99 zł/1 opak./100 g) oraz specjalnie dla dzieci Szynkę Pikok Piratki w plastrach z 98% fileta z kurczaka (3,79 zł/1 opak./100 g).

Wszystkie te produkty nie zawierają konserwantów, fosforanów, barwników i glutaminianu monosodowego. Natomiast dla tych, którzy nie mogą spożywać produktów z laktozą, w asortymencie Lidla znalazły się m.in.: mleko Pilos bez laktozy 1,5 % (2,19 zł/1 opak./1 l), napój sojowy Milbona bez laktozy (5,99 zł/1 opak./1 l) oraz napój owsiany lub ryżowy Joya (7,99 zł/1 opak./1 l).

Czas na superfoods
Superfoods to żywność naturalna i nieprzetworzona, która zawiera wyjątkowo cenne dla organizmu człowieka składniki. W ofercie Lidla dostępny będzie duży wybór markowych produktów wysokiej jakości w wyjątkowo niskich cenach, w tym: nasiona Chia (4,49 zł/1 opak./150 g), będące źródłem białka i kwasów omega-3, Quinoa, czyli komosa ryżowa (7,49 zł/1 opak./250 g), przeznaczona również dla wegan i wegetarian, doskonała jako zamiennik ziemniaków, kasz i ryżu o dużej zawartości białka oraz łuskane nasiona konopi (11,99 zł/1 opak./150 g), zawierające witaminy E, B1, B3, B6.

Najnowsza oferta Lidla, dostępna w ramach Tygodnia BIO, to duży wybór artykułów naturalnych, które idealnie sprawdzą się dla każdego, kto śledzi najnowsze trendy żywieniowe lub po prostu ceni zdrową i smaczną kuchnię. Dlatego już 8 sierpnia warto odwiedzić sklepy Lidl, gdzie dostępny będą produkty BIO, superfoods, bez glutenu i bez laktozy.

Zobacz katalog produktów: LIDL - Tydzień BIO.

kp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj