KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

3 typy kobiet na wyprzedażach - sprawdź, którą jesteś!

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Polki uwielbiają wyprzedaże - bez względu na to, czy kupują w sposób przemyślany czy spontaniczny. Z badań przeprowadzonych dla miesięcznika "Avanti", wynika że letnie obniżki cen przyciągają do sklepów ponad 94% kobiet. W jaki sposób podejmują decyzję o zakupie? Wyróżniliśmy 3 typy kobiet na wyprzedażach.

REKLAMA


Impulsywna
Z badań przeprowadzonych dla miesięcznika "Avanti" wynika, że do tej grupy należy aż 43% Polek. Ich wakacyjna misja to wykorzystać wszystkie świetne okazje - od tych na ubrania i akcesoria, po te na artykuły dekoracyjne i kosmetyki. Taka klientka dobrze wie, gdzie zapłaci najmniej za bardzo dobre produkty. Dla niej liczy się przede wszystkim atrakcyjna cena. Kupuje daną rzeczy, nawet jeśli aktualnie jej nie potrzebuje - na pewno przyda się w przyszłości!

Rozważna
Obniżki cen są dla niej okazją do oszczędności - realnej oszczędności, ponieważ - w odróżnieniu od klientki impulsywnej - rozważna kupuje tylko te rzeczy, których naprawdę potrzebuje. Niskie ceny nie są wystarczającym pretekstem do wydawania pieniędzy na zbędne produkty. Z badań wynika, że w ten sposób kupuje 31% kobiet.

Tropicielka
W sklepach bywa na co dzień, ale pieniądze wydaje tylko podczas wyprzedaży. 26% Polek kupuje podczas przecen tylko te rzeczy, które wcześniej wypatrzyły na sklepowych wieszakach, zwłaszcza jeżeli uznały, że cena przed letnim rabatem była zbyt wysoka. Wyprzedaże to dla nich szansa na zakup wymarzonych produktów w niższej cenie. Daje to ogromną satysfakcję samego posiadania, ale również zadowolenie z zaoszczędzonych pieniędzy.

Każdy sposób kupowania ma swoje plusy i minusy. Co ciekawe, kupowanie przecenionych produktów daje Polkom wiele radości. 80% badanych zgodnie stwierdziło, że po prostu lubi letnie wyprzedaże.

Badanie dla miesięcznika "Avanti" przeprowadzone zostało przez SW Research nw dniach 04-05.07.2017, na reprezentatywnej próbie 533 kobiet powyżej 16 roku życia.

"Avanti" ­ to praktyczny przewodnik dla nowoczesnych i modnych kobiet po najnowszych trendach, ofertach znanych marek odzieżowych i aktualnych kolekcjach ze światowych wybiegów. Można w nim znaleźć wskazówki dotyczące urody i stylu, a także recenzje produktów i zabiegów kosmetycznych. Przedstawia ubrania na każdą kieszeń, informacje o dostępnych wyprzedażach oraz pomaga w planowaniu zakupów i budżetu. Planuj zakupy z "Avanti"!

mb | Neuron

  • autor: mb | Neuron

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?