KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Turystyczny rajd zabytków

Turystyczny rajd zabytków Fot. Piotr Dymiński

Kilkadziesiąt zabytkowych pojazdów, w tym opancerzony i pływający wóz rozpoznawczy wjechało w ubiegłą niedzielę na krośnieński Rynek. Był to finał VI Rajdu Nocy Muzeów.

REKLAMA


Od kilkunastu lat w Polsce wzmocniło się zainteresowanie historyczną motoryzacją. Spora część kolekcjonerów zabytkowych pojazdów chce dzielić się swoją pasją i dlatego w wielu miejscach tworzy się zloty i rajdy pojazdów zabytkowych.

Od kilku lat naprzeciw tym inicjatywom wychodzi Automobilklub Rzeszowski tworząc turystyczno-sportowy rajd, a także zlot. W roku 2014 roku impreza odbyła się 17 i 18 maja. Jak sama nazwa rajdu wskazuje, jej przebieg związany był z Europejską Nocą Muzeów. Ważnym punktem imprezy był pokaz historycznych bolidów formuły na specjalnym odcinku w Boguchwale.

Uczestnicy Rajdu zwiedzali miedzy innymi Zamek "Kamieniec" położony na granicy Korczyny i Odrzykonia oraz Centrum Dziedzictwa Szkła. Finał Rajdu miał miejsce na krośnieńskim Rynku, a nagrody rozdano w CDS.

Krośnianie podziwiali "muzeum na kółkach" które odwiedziło nasze miasto. Tymczasem zawodnicy skorzystali z chwili odpoczynku, posiłku oraz zwiedzali CDS. Wiele osób robiło sobie zdjęcia z zabytkowymi samochodami, a szczególna uwagę zwracał pojazd rozpoznawczy BDRM-2. Jest to konstrukcja z lat 70-tych nadal używana w wielu armiach w tym w Wojsku Polskim. Pojazd jest opancerzony, potrafi poruszać się w trudnym terenie oraz pływać. Właściciele oferowali przejażdżkę dla chętnych.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?