KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Spektakl Enclave 4/7 w RCKP

Spektakl Enclave 4/7 w RCKP Fot. Teatr Wybrzeże

RCKP w Krośnie oraz Teatr Wybrzeże zaprasza 5 października na spektakl taneczny grupy Dada von Bzdülöw pt. „Enclave 4/7”. Początek o godzinie 18:00. Wstęp 15 zł.

REKLAMA


Dada von Bzdülöw to grupa tańca współczesnego założona w 1993 roku w Gdańsku przez choreografa i reżysera - Leszka Bzdyla oraz tancerkę i choreografkę - Katarzynę Chmielewską, absolwentkę gdańskiej szkoły baletowej i szkoły tańca współczesnego w Brukseli. Teatr Dada von Bzdülöw działa na styku aktorstwa i tanecznej ekspresji. Od 2012 roku ma swoją siedzibę w Bibliotece Tańca w Gdańsku.

Enclave 4/7 to portret generacji Facebooka, ale i przedstawienie autotematyczne, nawet autoironiczne, trochę o tym, jak się tworzy coś z niczego, jak pustkę wypełnia się ruchem, jak zawłaszcza przestrzeń i ludzi; jakie w tym ruchu tworzą się chwilowe wspólnoty i jakie rodzą się napięcia, jakie euforie i jakie rozczarowania. Jak enklawa staje się pułapką - mówi o spektaklu Zbigniew Majchrowski, z teatralny.pl.
Ta kreacja stworzona głównie dzięki tancerzom, bądź z tworzywa jakim są same ciała tancerzy, od samego początku procesu twórczego stawia sobie bardzo wyraźny cel: postawić tancerzy przed wyzwaniem, zarówno fizycznym jak i emocjonalnym. Często bowiem naturalną tendencją człowieka jest dążenie do bezpieczeństwa i ochrony przed konfrontacją z bolesnymi i nieprzyjemnymi sytuacjami. Właśnie tam zapuszczają swoje korzenie nasze lęki. Ale wykonując ten nieświadomy ruch, przegapiamy także okazję, by odkryć i przeżyć coś zaskakująco pozytywnego. Poznanie tych mechanizmów, dlaczego mają one miejsce oraz świadomość ich konsekwencji pozwala nam w pełni zaangażować się w dokonywanie stanowczych wyborów. Pod koniec procesu twórczego być może uświadomimy sobie, że najpotężniejszym wrogiem naszych działań pozostaje nasza własna osoba. To przejrzenie się w lustrze i skonfrontowanie z tym odkryciem pozwoli doprowadzić nas do wyniku naszego procesu twórczego: spektaklu pełnego ryzyka, człowieczeństwa i mnóstwa pytań, na które każda jednostka będzie musiała odpowiedzieć sobie sama w obliczu własnych wrogów, których napotka - pisze o spektaklu reżyser i choreograf Roberto Olivan.

Enclave 4/7
reżyseria i choreografia: Roberto Olivan
asystent choreografa: Katarzyna Chmielewska
tancerze: Adrian Bartczak, Sebastian Flegiel, Ilona Gumowska, Tatiana Kamieniecka, Piotr Stanek, Katarzyna Ustowska, Urszula Zerek
muzyka: Oleg Dziewanowski
kostiumy: Kasia Piątek
reżyseria świateł: Michał Kołodziej

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, ul. Kolejowa 1
5 października, godz. 18.00, bilet w cenie 15 zł.

Prezentacje spektakli repertuarowych Teatru Dada von Bzdülöw „Taniec poza utartym szlakiem” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

rckp

  • autor: rckp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?