KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Orkiestrowe Granie po raz pierwszy na scenie RCKP

WOŚP - styczeń 2014 WOŚP - styczeń 2014 Fot. Łukasz Jaracz

Trwają przygotowania do WOŚP w Krośnie. Praca koordynatorów i wolontariuszy odbywa się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. XXIII Finał już 11 stycznia 2015 r.

REKLAMA


- Podczas ubiegłorocznego finału krośnieńscy wolontariusze zebrali na potrzeby fundacji kwotę 75 575,57 zł. XXIII Finał odbywający się pod hasłem: „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów” połączy wszystkich wolontariuszy 11 stycznia 2015 roku - mówi Przemek Polański ze sztabu WOŚP Krosno.

W dniu finału odbędą się liczne wydarzenia mające na celu wsparcie fundacji. W Krośnie zapowiada się on atrakcyjnie. W kilku miejscach będzie miał inną niż uprzednio formę.

Poza tradycyjnymi wydarzeniami, tj. Orkiestra na lodowisku, mix rozrywkowo- sportowy czy też aukcja dzieł sztuki w Biurze Wystaw Artystycznych, odbędą się m. in. konwent fantastyki, paradne loty z Aeroklubem Podkarpackim i zmotoryzowana orkiestrowa Nocna Jazda Bez Celu.

Wielkie orkiestrowe granie odbędzie się na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Szczegóły dotyczące poszczególnych wydarzeń znajdziecie na www.facebook.com/wospkrosno.

Plan orkiestrowego grania:
Hidden Harmony to projekt sekcji rytmicznej zafascynowanej dźwiękami muzyki elektronicznej i ich "żywą" interpretacją. Główne nurty w muzyce zespołu to gatunki drum n` bass, dubstep i pokrewne. Projekt powstał końcem roku 2013-go w Krośnie, a tworzą go Marcin Bazan - bas oraz Adam Zajdel - perkusja. Podczas styczniowego koncertu gościnnie z zespołem zaśpiewa Magda Klimkiewicz.


Propaganda Dei
, czyli śpiewający reggae i ska ksiądz i gitarzysta. Grupa gra wyłącznie na żywo, a obecny skład to ośmiu muzyków. Skład: Marcin Ziemniczak - wokal, gitara, Salezianin ks. Michał Malek - wokal, gitara, Karol Nowacki - klawisze, wokal, Tomasz Lewandowski - bas, Grzegorz Brylak - perkusja, Kuba Chojnacki - saksofon, Kuba Gradomski puzon, Dawid Słowiński - trąbka.


Ścigani
- zespół muzyczny powstały pod koniec 2001 w Rudzie Śląskiej. Założycielami są: Ryszard Rajca, znany odtwórca roli Ryśka Riedla w spektaklu „Skazany na bluesa” Maciej Lipina i Jarosław Dobrzański. Zespół jest laureatem m.in. III nagrody festiwalu im. Ryśka Riedla w 2003 i II miejsca na tym samym festiwalu w 2004 roku, zwycięzcą Grand Prix Sopot Blues Festival (2004), laureatem plebiscytu Blues Top "Odkrycie roku 2005", "Płyta Roku 2007" i "Wokalista Roku 2008" mimo, iż nie jest to zespół bluesowy; dwukrotnym laureatem nagrody programu Hit Generator w 2009 (dwa razy w kategorii "Super hit" za utwory "Uwierz mi chociaż raz" i "Niby razem"). Sponsorem koncertu zespołu Ścigani jest firma INSTAL RZESZÓW.


Kraków Street Band - w pierwszej połowie 2014 roku zespół błyskawicznie zdobył popularność w całym kraju - najpierw kampania crowdfundingowa na poczet sfinansowania debiutanckiego albumu zakończyła się zdobyciem 170% planowanej kwoty.W czerwcu Kraków Street Band reprezentował Polskę na festiwalu Haizetara w kraju Basków, jednej z największych imprez poświęconych muzyce ulicznej na świecie. Skład: Łukasz Wiśniewski - vocal, ukulele, Piotr Grząslewicz - banjo, Robert Kapkowski - guitar, Tomasz Kruk - dobro, Miłosz Skwirut - bass, Adam Partyka - drums, Piotr Żelasko - trombone, Tomasz Drabik - sax.red.

 • autor: red.

5 komentarzy

 • Waldemar

  A ja zawsze się zastanawiałem skąd się biorą tacy flustraci, że nawet wielka okriestra im przeszkadza, a teraz już wiem ;)
  A na dodatek jak to wszystko się zwykle pięknie łączy z poglądami politycznymi grupy społecznej niezadowolonych z wszystkiego nieudaczników :) Pozdrawiam serdecznie.

  Zgłoś nadużycie Waldemar środa, 24, grudzień 2014 11:39 Link do komentarza
 • Juro

  Niedawno Owsiak przegrał proces z blogerem Matka Kurka, który mu zarzucił przekręty finansowe.
  Owsiak pozwał go do sądu, ale niestety przed sądem nie potrafił wytłumaczyć się z zarzutów i sąd uznał rację blogera.
  Tak więc dobrze zastanówcie się zanim zaczniecie wspierać Owsiaka, bo już chyba dość się dorobił.

  Zgłoś nadużycie Juro środa, 24, grudzień 2014 06:13 Link do komentarza
 • janeczek

  Szkoda tylko tych dzieciaków,którzy wierzą że robią coś pożytecznego.
  Państwo nie wypełnia swoich obowiązków i żebranina nic tu nie zmieni.

  Zgłoś nadużycie janeczek wtorek, 23, grudzień 2014 18:43 Link do komentarza
 • ktos

  Wazyli! Popieram w 100%!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja nie dam ani grosza tak jak co roku!!!!!! Nie wspieram Owsiaka!!!!!!!!!!!

  Zgłoś nadużycie ktos wtorek, 23, grudzień 2014 17:56 Link do komentarza
 • wazyli

  Zobaczcie sobie kto dotuje tą orkiestrę - tak naprawdę główny dochód to wpłaty Spółek Skarbu państwa!
  Zbiórki do puszek to margines dochodów orkiestry. A policzcie jakie są koszty organizacji tej całej szopki i kto to finansuje - władze miasta czyli my - podatnicy!!!
  Zasranym obowiązkiem tego rządu jest wspieranie służby zdrowia - płacimy na to horrendalnie wysokie podatki.
  Precz z żebractwem na ulicach!!!

  Zgłoś nadużycie wazyli wtorek, 23, grudzień 2014 12:04 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?