KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Los Agentos zagra koncert w Barze Monika i w Polskim Radiu Rzeszów

Los Agentos Los Agentos Fot. Łukasz Jaracz

12 lutego (czwartek) w Barze Monika odbędzie się koncert grupy Los Agentos. Zespół zagra swój pierwszy koncert przed tourne w sezonie 2015. 13 lutego (piątek) zespół zagra w Studiu Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów.

REKLAMA


LOS AGENTOS to zespół plasujący się w obszarze world music z wyraźnymi śladami jazzu, ambientu i desert bluesa. Pod nazwą LOS AGENTOS kryje się grupa muzyków kierowana przez lidera projektu Roberta "Los Agentos" Lenerta - kompozytora i autora tekstów większości utworów. Wokalistka projektu Bożena Mazur znalazła się w finałowej 15-stce drugiej edycji X-Factor. Zespół jest zwycięzcą międzynarodowego festiwalu Blues Aperitiv 2013. Los Agentos ma na swoim koncie występy w roli gwiazd na najważniejszych polskich festiwalach bluesowych.


 

W 2014 roku otrzymali nagrodę specjalną w konkursie Skodaautomuzyka, nominowani do niej przez Piotra Metza, u którego gościli w programie "Lista Osobista".

Dziennikarz muzyczny Andrzej Jerzyk tak pisał o muzyce zespołu: - Zaszufladkować tej muzy nie sposób! Myślę jednak, gdyby ten krążek wysłuchał John Lurie, byłby zachwycony. A jeżeli rzeczywiście istniał Marvin Pontiac to “Afrykański Śnieg" jest troszkę, a może nawet dużo więcej, kontynuacją jego muzycznej drogi.

A tak o płycie "Afrykański śnieg" wypowiadał się Paweł “Freebird" Michaliszyn: - Los Agentos to w tej chwili jeden z najlepszych polskich albumów ostatnich lat. Nie sposób nie zachwycić się tymi dźwiękami. Stawiam na dwa albumy, obydwa fenomenalne. Los Agentos - Afrykanski Śnieg, Nigel Kennedy Quintet - A Very Nice Album...

 

 

Los Agentos w 2014 roku wydał swoją kolejną płytę. Muzycy tym razem ulegli fascynacji Tomem Waitsem, a krążek nosi tytuł "Tom Waits Project".

LOS AGENTOS będzie można usłyszeć również 13 lutego o godzinie 19.00 w studiu koncertowym Polskiego Radio Rzeszów, gdzie w trakcie koncertu rejestrowana będzie płyta live.

Bar Monika
Krosno, ul. Grodzka 17
Rezerwacja 13 43 217 32
12 lutego (czwartek), godzina 20.00
Wstęp 10 zł

Polskie Radio Rzeszów
13 lutego (piątek), godzina 19.00

pp

  • autor: pp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?