KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Kaukaz Zachodni" - finisaż wystawy w RCKP

"Kaukaz Zachodni" - finisaż wystawy w RCKP Fot. Jacek Wnuk

13 lutego w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbędzie się finisaż wystawy fotografii Jacka Wnuka "Kaukaz Zachodni". Początek spotkania o godzinie 18:00 w Galerii Fotografii (RCKP, ul. Kolejowa 1).

REKLAMA


Wystawa fotograficzna “Kaukaz Zachodni” to próba reportażu z górskiego pogranicza Rosji i zachodniej Gruzji (Abchazji). Z uwagi na niestabilną sytuację w Abchazji, przygraniczne obszary górskie były kontrolowane przez rosyjskie wojsko. Fotografie prezentują nie tylko góry, lecz również socjologiczne spojrzenie na ludzi napotkanych na Kaukazie i w trakcie całej wyprawy przez Krym i północne wybrzeże Morza Czarnego.

Jacek Wnuk - fotograf, podróżnik, absolwent Fotografii Łódzkiej Filmówki i Geografii UMCS w Lublinie. Swoje pasje – fotografowanie i podróżowanie - rozwijał, studiując te kierunki. Od wielu lat przemierza wschodniokarpackie bezdroża, czego efektem są jego prace dyplomowe, wystawy i pokazy slajdów. Organizator i uczestnik wielu wypraw w trudno dostępne tereny, między innymi: Ukrainy, Rumunii, Białorusi, Rosji, Bałkanów i Maroka. Pracował w Międzynarodowej Inicjatywie Humanitarnej w Czeczenii. Założyciel i redaktor portalu KarpatyWschodnie.pl, pracuje w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Autor czarno-białego albumu fotograficznego Karpaty Wschodnie.

Ekspozycje będzie jeszcze można zwiedzać do niedzieli, 15 lutego.

rckp

  • autor: rckp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?