KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Brzmienie lat 70’tych w Barze Monika

Andrzej Makarewicz i Gienek Loska Andrzej Makarewicz i Gienek Loska Fot. archiwum

W piątek, 20 lutego w Barze Monika odbędzie się akustyczny koncert Gienka Loski i Andrzeja Makarewicza, założycieli legendarnej grupy Seven B.

REKLAMA


Gienek Loska, a właściwie Hienadź Łoska, finalista i zwycięzca programu X Factor. Utalentowany gitarzysta i wokalista pochodzący z Białorusi. Tam w 1990 roku wspólnie z Andrzejem “Makarem” Makarewiczem w Grodnie założyli blues - rockowy zespół Seven B.
Zespół pod tą nazwą koncertował do 2004/2005 roku. W 2006 roku powołany został nowy zespół - Gienek Loska Band, w którym Andrzej Makarewicz był pierwszą gitarą aż do 2013, kiedy postanowił założyć własny zespół - Makar Trio. W piątek będziemy świadkami powrotu do korzeni tego burzliwego związku.

Muzycy wychowani na amerykańskim brzmieniu południa USA lat 70’tych, wiedzą, jak przyciągnąć uwagę słuchacza. W ich autorskich utworach słychać elementy wirtuozerii Led Zeppelin, Lynyrd Skynyrd oraz charakterystyczny bluesowy sznyt wykonań Janis Joplin. Nie stronią także od wykonywania coverów znanych utworów klasycznego rock’and’roll’a z lat siedemdziesiątych.

Jako Seven B nagrali trzy płyty: Acoustic, Make Up Your Mind i Rocktales. Jako Gienek Loska Band ich konto nagraniowe wzbogaciło się o złotą płytę Hazardzista oraz album Dom wydane przez Sony Music.

Bar Monika, Krosno, ul. Grodzka 17
piątek 20 lutego, start: godz. 20.00
rezerwacje: 13 43 217 32
wstęp 15 zł.

ms/pp

  • autor: ms/pp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?