KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Noc Muzeów w CDS, czyli MultiGlass Festiwal

W sobotę 16 maja 2015 roku w godzinach 18.00 - 0.00 Centrum Dziedzictwa Szkła zaprasza na trzecią odsłonę Festiwalu MultiGlass.

REKLAMA


Celem Festiwalu MultiGlass (odbywającego się w ramach ogólnopolskiej akcji pt. „Noc Muzeów”) jest zaprezentowanie różnorodnych form wykorzystywania szkła w kulturze i sztuce. Służyć temu będą wystawy, warsztaty oraz samo zwiedzanie budynku głównego CDS, który zostanie bezpłatnie udostępniony zwiedzającym. Na turystów czekać będzie pracownia hutnicza z pokazami ręcznego formowania szkła, sala warsztatów obróbki i zdobienia szkła oraz sala konferencyjna z filmem prezentującym historię produkcji szkła w Krośnie.

Specjalnymi atrakcjami tegorocznej edycji imprezy będą:
- Warsztaty recyklingowe dla dzieci (w trakcie zajęć dzieci będą nadawać zużytym szklanym opakowaniom nową formę poprzez malowanie, zdobienie guzikami, kokardkami i innymi materiałami) - od 14.00 do 17.00, pracownia hutnicza, poziom -4;
Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest przyniesienie niewielkiego szklanego przedmiotu, np. słoika, butelki, szklanki, kubka. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.

- Wernisaż wystawy Beaty Stankiewicz-Szczerbik „Kilka autoportretów emocjonalnych” - zobacz tutaj.

- godz. 18.00, sala wystaw czasowych, poziom 0;

- "Zagraj to jeszcze raz... - sam" - spektakl grupy "Teatr bez rzędów" na podstawie monodramu Woody'ego Allena - godz. 18.30, pracownia hutnicza, poziom -4;

- 3D mapping na malowidle „The UngerGlass” - od 18.00 do 0.00, klatka schodów ruchomych, wejście od ul. Legionów, poziom -4;

- Akcja rabatowa w sklepie firmowym CDS - w godz. 18.00-0.00 ręcznie wykonane pamiątki oraz wyroby dekoracyjno-użytkowe zakupić będzie można 10% taniej.

Festiwal odbywał się będzie w sobotę 16 maja 2015 r., w godz. 18.00-0.00. Zajęcia warsztatowe dla dzieci w godzinach 14.00-17.00. Wstęp oraz udział w poszczególnych wydarzeniach Festiwalu jest bezpłatny.W tym roku MultiGlass Festiwal odbywa się pod hasłem:
"PGE Obrót S.A. rozświetla Noc Muzeów".

cds

 

 

  • autor: cds

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?