KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kilka autoportretów emocjonalnych - wystawa Beaty Stankiewicz-Szczerbik w CDS

Kilka autoportretów emocjonalnych - wystawa Beaty Stankiewicz-Szczerbik w CDS Fot. archiwum autora

Od 16 maja w Centrum Dziedzictwa Szkła podziwiać będzie można wystawę prac Beaty Stankiewicz-Szczerbik.

REKLAMA


Kilka autoportretów emocjonalnych to projekt nowoczesny i nowatorski, łączący szklane rzeźby z językiem multimedialnego przekazu. Dzięki temu połączeniu otrzymujemy wielowymiarowe "widowisko" wzbogacone ruchem, światłem ekranów, kostiumami. Całość zaprasza obserwatora do współuczestnictwa, wprowadzając w świat ściśle osobisty, intymny. Świat kobiety, matki, artystki.

Obok szklano-multimedialnych instalacji na wystawie prezentowana będzie także kolekcja rzeźb wykonanych w unikatowej technice "szkieł z form utraconych".

Beata Stankiewicz-Szczerbik, absolwentka wrocławskiej ASP, należy do ścisłej czołówki najwybitniejszych artystów młodego pokolenia. W dorobku ma 11 wystaw indywidualnych i udział w ponad 20 wystawach zbiorowych, m.in. w wystawie New Glass Review 20 w Corning Museum of Glass, Corning, USA, oraz w Międzynarodowej Wystawie Szkła, Kanazawa, Japonia. Jej dzieła znajdują się w kolekcjach muzealnych m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, Jeleniej Górze, Sosnowcu.

Wernisaż wystawy prac Beaty Stankiewicz-Szczerbik Kilka autoportretów emocjonalnych odbędzie się w sobotę (16.05), o godz. 18.00, w sali wystaw czasowych Centrum Dziedzictwa Szkła. Wstęp bezpłatny.

Ekspozycja dostępna będzie do 2 sierpnia 2015.

Wernisaż wystawy jest częścią MultiGlass Festiwal. Zobacz tutaj: Noc Muzeów w CDS, czyli MultiGlass Festiwal.W tym roku MultiGlass Festiwal odbywa się pod hasłem:
"PGE Obrót S.A. rozświetla Noc Muzeów".

cds

 

 

  • autor: cds

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?