KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Sahara - pustynia niejedno ma imię" - krośnieńskie spotkania z podróżnikami

"Sahara - pustynia niejedno ma imię" - krośnieńskie spotkania z podróżnikami Fot. Piotr Kowalczyk

Prelekcją Piotra Kowalczyka "Sahara - pustynia niejedno ma imię" zakończy się wiosenna edycja Krośnieńskich spotkań z podróżnikami.

REKLAMA


Setki kilometrów przemierzone po Saharze, wśród kamieni, piasku, wydm, kóz, nieistniejących dróg i miejscowej ludności. Miasta leżące pośrodku niczego i wielkie pustkowia, a także przemytnicy narkotyków, cień Al-Kaidy i zaminowane obszary.

Najdłuższy pociąg świata oraz jedno z największych znanych cmentarzysk okrętów. Poszukiwania wraków statków, które rzekomo nie istnieją. Boże Narodzenie spędzone wśród rodziny mauretańskiej. Wszechobecne kozy, zarówno na ulicach jak i w domach tamtejszych mieszkańców.

O tym wszystkim będzie można usłyszeć 8 czerwca o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami, ul. Rynek 5, w Krośnie. Wstęp wolny. Organizatorem spotkań jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

Piotr Kowalczyk - podróżnik, geograf i pilot wycieczek. Miłośnik kultury Azji i podróży do miejsc poza utartymi szlakami. Prowadzi serwis Globtroterzy.net, jest autorem festiwalu podróżniczego Tydzień Ziemi na Uniwersytecie Szczecińskim. Pasjonat fotografii i kolekcjoner skamieniałości.

MRZwK
Fot. Piotr Kowalczyk

  • autor: MRZwK

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?