KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kalejdoskop Folkloru Świata podczas Polonijnego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych

Kalejdoskop Folkloru Świata podczas Polonijnego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Fot. KrosnoCity.pl

W drugiej połowie lipca kilkaset polonijnych dzieci zatańczy i zaśpiewa na scenie iwonickiego amfiteatru. Na 9. Polonijny Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych  zaprasza również Regionalne Centrum Kultur Pogranicza.

REKLAMA


19 dziecięcych zespołów folklorystycznych z ośmiu krajów świata weźmie udział w 9. Polonijnym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych, który odbędzie się w dniach 17-22 lipca w Iwoniczu-Zdroju (Amfiteatr).

Młodzi artyści na deskach Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie wystąpią w poniedziałek, 20 lipca. Początek wydarzenia o godzinie 18:00 w sali widowiskowej RCKP, przy ul. Kolejowej 1. Wejściówki do odebrania w kasie RCKP.

W 1992 roku I edycja Festiwalu Krosno - Iwonicz Zdrój była kontynuacją Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie. Wzięło w niej udział 6 zespołów z 5 krajów:  Białorusi, Czechosłowacji, Kanady, Litwy i Ukrainy.

Na Podkarpacie przyjechało 200 małych wykonawców. Już dwa lata później, w II edycji Festiwalu, uczestniczyło 12 zespołów z 10 krajów, co daje obraz ogromnego zainteresowania środowisk polonijnych kontaktami z Polską.

Zespoły koncertowały w 18 miejscowościach, a występy cieszyły się wielkim zainteresowaniem mieszkańców, turystów i kuracjuszy.

Polonijny Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych jest jedną z największych imprez międzynarodowych na terenie południowo-wschodniej Polski. Podczas tygodniowego pobytu dzieci nie tylko występują, ale również uczestniczą w warsztatach i ćwiczeniach. Podczas spotkań z publicznością rodzą się przyjaźnie, które latami pomagają przenikaniu kultur i autentyczne kontakty międzynarodowe, które kształtują teraźniejszość i przyszłość.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie "Wspólnota Polska". Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków ministerstw: Spraw Zagranicznych oraz Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

rckp/mg

  • autor: rckp/mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?