KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Władysław Kordyś - lotnik-bohater z Łęk Dukielskich" - prelekcja w PWSZ

Stowarzyszenie Idea Carpathia, Państwowa Wyższa szkoła Zawodowa w Krośnie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 "Mechanik" oraz Prywatne Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych w Krośnie zapraszają na unikalną prelekcję o Władysławie Kordysiu, lotniku pochodzącym z Łęk Dukielskich.

REKLAMA


Prelekcja w ramach "Forum Krośnieńskiego" i cyklu "Idee dla Karpat" opowiada o historii, jednak została połączona z prezentacjami na temat odradzającego się szkolenia lotniczego w Krośnie. Prezentacje o kierunkach związanych z lotnictwem przedstawią PWSZ w Krośnie oraz ZSP nr 3 "Mechanik".

"Władysław Kordyś - lotnik-bohater z Łęk Dukielskich" - to multimedialna prezentacja zawierająca miedzy innymi unikalne, nie publikowane nigdy wcześniej fotografie. Pokazuje historię walk Polaków w okresie II Wojny Światowej przez pryzmat historii lotnika pochodzącego z ziemi krośnieńskiej. Autorem prezentacji jest Lesław Wilk, jeden z twórców Prywatnego Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych, który pasjonuje się lotnictwem i historią lokalną z okresu I i II wojny światowej.

Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 27 października, w aula PWSZ w Krośnie przy ul. Kazimierza Wielkiego 4. Początek o godzinie 17:00. Wstęp wolny!

Lesław Wilk urodził się 14.03.1966 r. w Krośnie. Żona Krystyna, syn Radosław. Studia magisterskie na Wydziale Zarządzania i Marketingu Akademii Górniczo-Technicznej w Krakowie. Praca zawodowa związana z lotnictwem - były Dyrektor Składnicy Technicznej Aeroklubu Polskiego w Krośnie, były Dyrektor Centralnej Szkoły Lotniczo-Technicznej Aeroklubu Polskiego w Krośnie, były Prezes Lotniczych Zakładów Produkcyjno-Naprawczych "Aero-Kros" sp. z o.o. w Krośnie. Jest współorganizatorem Prywatnego Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych w Krośnie, wiceprzewodniczącym Koła Miłośników Historii Łęk Dukielskich oraz członkiem zarządu Stowarzyszenia Polskich Muzealników Prywatnych.

pd

 • autor: pd

4 komentarzy

 • Marekgr

  Spotkanie przyniosło jedna zastanawiającą konkluzję - do tej pory słyszałem wiele o naszych Myśliwcach. Jednak o załogach samolotów bombowych jakoś słuch się rozpłynął. Przerażając zaś okazuje się arytmetyka śmierci, która w realu tej nieludzkiej wojny okazała się po prostu straszliwa. Sami sprawdźcie!

  Zgłoś nadużycie Marekgr wtorek, 27, październik 2015 19:56 Link do komentarza
 • Marekgr

  Rozumny wszędzie widzi spiski polityczne - typowe w naszych czasach zaślepienie i typowe krytykanctwo bez podstaw. Zastanawiające jest jednak to, że Strzelec-Radiooperator Wellingtona, który bynajmniej nie jest zgrabnym myśliwcem, jest prezentowany na tle maszyny dywizjonu 303. Cóż drobna nieścisłość, która sugeruje długa listę sukcesów w walkach powietrznych i udział w Bitwie o Anglię. Aby nazwać kogoś bohaterem trzeba mieć konkretne powody - sama śmierć w walce nie wystarczy. Mam nadzieję, że podkreślone na spotkaniu będzie to, że Bohater przetrwał pierwszą turę lotów bojowych i pomimo wypadku przy starcie - po okresie przerwy w lotach zgłosił się na druga turę. Dla jednych będzie to nadgorliwość, dla drugich patriotyzm, dla innych solidarność i koleżeństwo - czym będzie dla nas opowieść o naszym "Ziomalu". Pozdrawiam Czytelników - Marek Gransicki

  Zgłoś nadużycie Marekgr poniedziałek, 26, październik 2015 06:40 Link do komentarza
 • sara

  Raczej jesteś nie rozumny! Artykuł jest zapowiedzią spotkania, które prowadzić będzie określona osoba! Polityka to chyba tobie coś wypaliła, bo czytać ze zrozumieniem nie umiesz. Artykuł ma zaprosić na spotkanie a nie opisać postać lotnika! Portal tu akurat chce by ludzie przyszli zobaczyć i posłuchać, a informację podaje kim jest prelegent... Boże! Ludzie!!!

  Zgłoś nadużycie sara poniedziałek, 26, październik 2015 00:24 Link do komentarza
 • rozumny

  To ma być artykuł o lotniku czy właścicielu prywatnego muzeum. Wciskanie tej ciemnoty to się chyba od polityków PiS nauczyliście.

  Zgłoś nadużycie rozumny niedziela, 25, październik 2015 14:47 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?