Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Światowej klasy szklane unikaty w kalendarzu KPB

Stanisław Borowski Stanisław Borowski Fot. archiwum KPB

Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Budowlane oraz CDS zapraszają na promocję kalendarza KPB 2016, który poświęcony jest szklanym rzeźbom Stanisława Borowskiego. Promocja odbędzie się 29 grudnia 2015 (wtorek) o godzinie 17.00 w Centrum Dziedzictwa Szkła (ul. Blich 2). Spotkanie uświetni koncert Piotra Nowaka, a także muzyka zespołów Blackout i Breakout. Wstęp wolny.

REKLAMAPremiera Kalendarza Artystycznego wydawanego przez KPB to wydarzenie cykliczne. Przedsiębiorstwo już od wielu lat jest wydawcą unikatowych kalendarzy, których bohaterami są wyjątkowi artyści i ich dzieła.

To przykład szczególnego zaangażowania w propagowanie kultury i sztuki, o czym świadczy coraz większa popularność i pozytywne opinie o tej kalendarzowej inicjatywie. Tym razem bohaterem kalendarza KPB na 2016 rok jest znakomity artysta tworzący w szkle, Stanisław Borowski.

O twórcy:
Stanisław Borowski, urodzony w 1944 roku w Moutiers we Francji, jest jednym z najbardziej znanych w świecie polskich artystów szkła. Pracę z tym niezwykłym materiałem zaczynał w Krośnieńskich Hutach Szkła, gdzie zatrudnił się w latach 60-tych. Poznał tam biegle wszystkie techniki zdobienia szkła. W 1981 roku wysłał zdjęcia swoich prac do znanego wśród kolekcjonerów na całym świecie niemieckiego pisma "Neues Glass". Jego dzieła znalazły się w prestiżowej setce najciekawszych wyrobów szklanych roku. Po tym sukcesie Borowski został zaproszony na międzynarodową wystawę szkła w Kassel, wyjechał do Niemiec. W 1990 roku założył w Hennef koło Bonn Glasstudio Borowski. W 1992 roku przeniósł je do Tomaszowa Bolesławieckiego.

Stanisław Borowski zaraził pasją swoich synów, dwóch z nich tworzy szklane dzieła. Dzisiaj Studio Borowski to rodzinne przedsięwzięcie.

Szkło Borowskich jest dzielone na trzy odrębne kolekcje: produkowane w krótkich seriach "Studio-Line"; rzeźby i lampy ogrodowe "Outdoor-Objects" oraz limitowane i unikatowe "Artist Edition", przygotowywane tylko na wystawy. Powstają one stosunkowo rzadko i trafiają na rynek światowy. Stanisław Borowski wykonuje prace dla Galerii Habatat czy na bardzo prestiżowe wystawy.

Obiekty ze Studia Borowski trafiają do galerii, centrów designu i sklepów z wyposażeniem wnętrz w Europie i na całym świecie, m.in. Włoch, Wielkiej Brytanii, Japonii, USA, Meksyku, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Indii, Nowej Zelandii czy Maroka.

Prace Borowskich znajdują się w kolekcjach znanych polityków (m.in. byłego prezydenta USA, Jimmy’ego Cartera), przemysłowców, bankierów, dyrektorów wielkich korporacji, artystów.

Każdy projekt Studia Borowski jest realizowany indywidualnie przez artystów i mały zespół przy użyciu ręcznych technik obróbki "na gorąco" i "na zimno". Poszczególne fragmenty prac są grawerowane, piaskowane, cięte, polerowane lub pokrywane kolorem. Po złożeniu tworzą jedną unikatową całość - niezwykły szklany obiekt poszukiwany i podziwiany przez kolekcjonerów szkła na całym świecie.

cds/kpb

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj