KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Przepowiedzieli dobre dni

Przepowiedzieli dobre dni Fot. Paweł Fiejdasz

Nad ul. Kolejową w Krośnie w niedzielę było pogodnie, z okresowymi zachmurzeniami. Wystąpiły przelotne, acz intensywne opady dobrej energii. Wyżowy front pozytywnego myślenia przesuwał się ze sceny na publiczność, co odczuć można było wzrostem ciśnienia powodującego szybsze bicie serca. Temperatura wzrastała z każdą minutą, a biomet zdecydowanie dla wszystkich był korzystny.

REKLAMA


To najlepszy zwiastun jutra, który wraz z życzeniami stał się udziałem wokalistów Studio Piosenki Swing. W niedzielny wieczór na scenie RCKP pojawiło się kilkudziesięciu wykonawców, którzy zaprezentowali ciekawy, momentami melancholijny, a niekiedy drapieżny, czasem lekki i zróżnicowany repertuar.

Uwadze publiczności z pewnością nie umknął miękki i nastrojowy występ braci Michała i Rafała Stryczniewiczów. Podobnie było także wtedy, gdy Michał pojawił się na scenie w duecie z Moniką Mazur.

Sam koncert podzielony był na dwie części. W drugiej zrobiło się jeszcze ciekawiej. Warto tutaj wymienić Ignacego Błażejowskiego, który doskonale czuje się (pomimo tak młodego wieku) w swingująco-jazzującym repertuarze. Nie można zapomnieć o świetnym i doświadczonym duecie Karolina Patla  - Paula Kozubal. Panie nie dość, że przepięknie zaprezentowały się wokalnie na scenie, to jeszcze utwór wykonały w języku migowym.

Wisienką na torcie koncertu "Prognoza na jutro" była niekwestionowanie Natalia Niedziela, która wykonujła utwór Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat". Takich możliwości i umiejętności wokalnych pozazdrościć mogłaby jej nawet Janis Joplin. Swoją drogą, charakterystyczną, momentami zbliżoną do Janis, barwę Natalia posiada.

Nim jednak nastąpił finał, pośród publiczności pojawiły się synoptyczki, które rozdały wszystkie zgormadzone w koszykach prognozy dla widzów. Co więcej, każdy uczestnik koncertu otrzymał swoją, jedyną i niepowtarzalną. Zupełnie tak, jak Koncert Noworoczny "Prognoza na jutro" w wykonaniu wokalistów Studio Piosenki Swing.

pf
Fot. Paweł Fiejdasz

  • autor: pf

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?