Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Intensywne smaki południowych Indii - spotkania z podróżnikami

W marcu gościem krośnieńskich spotkań z podróżnikami będzie Bartosz Piziak z prelekcją "Intensywne smaki południowych Indii".

REKLAMAPołudniowe Indie to uśmiech i gościnność ludzi, ale przede wszystkim mieszanka kultur, krajobrazów, kolorów i zapachów. To także niezliczone kanały przecinające tropikalną dżunglę, "dywanowe" plantacje herbaty pokrywające wzgórza, niesamowite smaki przypraw, rosnących tutaj niemal na każdym kroku...

Gdy dodamy do tego unikalne, drawidyjskie świątynie z ogromnymi bramami i bogatymi zdobieniami, wspaniałe pałace maharadżów czy malownicze plaże stanu Goa z świetnie zachowaną zabudową kolonialną, możemy być pewni, że nasza podróż będzie niezwykle intensywna.

Południe Indii różni się od północnej części kraju tym, że znacznie słabsze były tu wpływy muzułmańskie. Zamieszkane jest przez inną ludność, przede wszystkimi ludy drawidyjskie o nieco innych rysach twarzy i ciemniejszej karnacji, niż Hindusi z północy i prawie w ogóle nie mówiące w języku hindi.
 
Muzeum Rzemiosła zaprasza na spotkanie 7 marca, o godz. 18.00, do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej miasta Krosna.


Bartosz Piziak - z wykształcenia geograf, podróżujący i równie chętnie fotografujący odwiedzane miejsca. Zawodowo wykładowca, marketingowiec oraz agent lotniczy. Członek Polskiego Klubu Przygody. Od zawsze ciekawy świata, który uwielbia odkrywać wszelkimi dostępnymi sposobami. W podróżowaniu ceni najbardziej poznawanie nowych ludzi, kultur oraz alternatywne formy przemieszczania się - uwielbia jeździć autostopem. Pomysłodawca i organizator wielu imprez podróżniczych (m. in. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy). Współtwórca projektu LowcyLotow.pl. Zjeździł prawie całą Europę, kawał obu Ameryk, trochę Azji i odrobinę Afryki. Szczególną sympatią darzy Bliski Wschód, Słowenię i Beskid Niski. Więcej na www.BartekPiziak.com.

MRZwK

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj