KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ferie z książką i dobrą zabawą w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

Ferie z książką i dobrą zabawą w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej Fot. KBP

Od 15 do 26 lutego w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej trwały zajęcia przygotowane z myślą o dzieciach, które tegoroczne ferie zimowe spędziły w mieście. W programie znalazły się m.in. konkursy literackie i plastyczne, głośne czytanie ulubionych książek oraz gry i zabawy. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem, a ich uczestnicy mogli wesoło i pożytecznie spędzić czas wolny.

REKLAMA


W oddziale dla dzieci zorganizowano "Zbójnickie ferie". Filia nr 1 zaprosiła najmłodszych czytelników na ferie z książkami brytyjskiej pisarki - Holly Webb. Filia nr 2 przygotowała cykl spotkań pod hasłem "Nuda nie dla nas, czyli ferie w bibliotece". Uczestnicy zajęć w filii nr 3 przenieśli się w świat baśni braci Grimm. W filii nr 4 odbyły się spotkania pod wspólnym tytułem "W krainie umiarkowanego wariactwa zbieraczy, szperaczy, graczy... i innych pozytywnie zakręconych ludzi". W filii nr 6 - Centrum Multimedialnym zorganizowano projekcje bajek o baranku Shaunie. Natomiast filia nr 7 przygotowała zajęcia pod hasłem "W każdej legendzie jest ziarnko prawdy, czyli ferie z historią".

Uczestnicy feryjnych spotkań słuchali fragmentów czytanych książek, brali udział w konkursach literackich czy plastycznych i wspólnie się bawili. Czytano m.in. baśnie braci Grimm, fragmenty legend polskich oraz najbardziej znane i lubiane powieści i opowiadania dla dzieci i młodzieży, np. książki Holly Webb ("Czaruś, mały uciekinier", "Bernard szuka domu", "Gilbert ratuje sytuację", "Inka, porzucone szczenię", Kotek czarownicy") oraz Astrid Lindgren ("Ucieczka Pippi", "Ronja córka zbójnika"), Tomiego Ungerera ("Trzej zbójcy"), Václava Čtvrtka ("Rumcajs"), René Goscinnego ("Mikołajek ma kłopoty") i Francescy Simon ("Koszmarny Karolek czyta książkę"). Podczas zajęć korzystano też z książek popularnonaukowych dostępnych w bibliotece, m.in. z "Poradnika małego hobbysty" Marcina Przewoźniaka.

Czytaniu towarzyszyły konkursy wiedzy, quizy, kalambury, turnieje gier stolikowych oraz gry i zabawy zręcznościowe i sprawnościowe. Dzieci chętnie bawiły się w projektantów i konstruktorów przy użyciu klocków, rozwiązywały krzyżówki i rebusy, układały puzzle oraz grały w klasy. Chętnie też uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną Klanzy.

Nie mogło zabraknąć zajęć plastycznych, podczas których powstało wiele interesujących prac, wykonanych z różnych materiałów i przy pomocy różnych technik plastycznych. Najciekawsze prace zaprezentowane zostały w bibliotecznych galeriach - w oddziale dla dzieci i filiach miejskich.

Dodatkową atrakcję przygotowała filia nr 4 przy ul. Krakowskiej 124. Na zajęcia zaprosiła Agnieszkę Bielaskę, prezesa krośnieńskiej "Fundacji dla sztuki", która przeprowadziła warsztaty pod hasłem "Malowanie na papierze i na twarzy".

Na zakończenie ferii, 26 lutego br. najmłodsi czytelnicy mogli obejrzeć spektakl "Królewna Śnieżka" w wykonaniu bibliotecznej, amatorskiej grupy teatralnej "Na Dobry Początek".

  • autor: jł

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?