KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Rowerem z Alaski do Patagonii - spotkania z podróżnikami

Rowerem z Alaski do Patagonii Rowerem z Alaski do Patagonii Fot. Piotr Strzeżysz

Na kwietniowej edycji krośnieńskich spotkań z podróżnikami będzie gościł Piotr Strzeżysz z prelekcją "Rowerem z Alaski do Patagonii".

REKLAMA


Trasę z Alaski do Patagonii Piotr próbował przejechać trzy razy. W 2011, po przepedałowaniu w zimowych warunkach ponad sześciu tysięcy kilometrów, podróż przerwał w Las Vegas. Drugi wyjazd, rozpoczęty w 2013 roku w Anchorage na Alasce, zakończył się w okolicach Portland złamaniem kolana.

Wszystkie rzeczy, łącznie z rowerem, Piotr zostawił w garażu znajomych w Portland, a sam wrócił do Polski na leczenie. W maju 2014 roku, z nie do końca zrośniętym kolanem, podjął kolejną próbę dotarcia do Patagonii. Tym razem zaczął z miejsca, w którym kilka miesięcy wcześniej przerwał podróż.

Jak zakończyła się trzecia podróż i o wszystkich perypetiach z nią związanych, będzie można posłuchać na pokazie, który odbędzie się 11 kwietnia, o godz. 18.00, w Piwnicy PodCieniami (Rynek 5 w Krośnie).

Organizatorem cyklu spotkań jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej miasta Krosna.
 
Piotr Strzeżysz - jeździ rowerem, odkąd sięga pamięcią. Był w wielu miejscach na świecie, ale ciągle coś, gdzieś go pcha. Lubi przestrzeń i wiatr. Choć zdarzało się mu podróżować w towarzystwie, zazwyczaj podróżuje sam, co daje większe poczucie niezależności i szeroko pojętej wolności. Jest autorem czterech książek. Chociaż nie jest idealny, to idealnie sobie z tym radzi.

MRZwK

  • autor: MRZwK

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?