KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zobacz kto zagra na Czad Festiwal 2016

REGION: Hollywood Undead, Alborosie, Royal Republic, Anthony B., Che Sudaka, Damian Syjonfam i Myslovitz zagrają w sierpniu na Czad Festiwal w Straszęcinie.

REKLAMA


Organizator ujawnia kolejnych artystów, którzy zaprezentują się podczas tegorocznej edycji Czad Festiwal odbywającej się w dniach 25-28.08.2016 na terenie Arena Park w Straszęcinie koło Dębicy.

- Festiwal nieustannie się rozwija, czego dowodem była zeszłoroczna strefa rozrywki oraz świetny line up z The Offspring na czele. Uruchomiona dodatkowo wyspa z zalewem była przyjemnym miejscem na złapanie drugiego oddechu. Kino plenerowe, leżaki, silent disco, pawilony, a także wesołe miasteczko oraz inne rozrywki typu bubble football były fajnym dopełnieniem festiwalowego klimatu - informuje zespół prasowy Czad Festiwal.

Tak było w 2015 roku!Do tej pory ogłoszono: Nightwish, sabaton, NOFX, Dub Inc, Enter Shikari, Ensiferum, The Exploited, The Dreadnoughts, Perfect, Mela Koteluk, Illusion, Farben Lehre, Kabanos, Lipali, Sexbomba, Russkaja, Neonfly, Fiddler's Green, Wiewiórka na drzewie.

Do grona gwiazd dołączają:

Hollywood Undead to amerykański zespół pochodzący z Los Angeles i właśnie to miasto, szczególnie jego ciemna strona inspiruje warstwę tekstową. HU jest jednym z tych zespołów, które popularność budowały od podstaw, dzięki portalom muzycznym, a konkretnie MySpace. Udostępniane tam utwory uplasowały zespół w TOP 3 artystów muzycznych tego portalu, w efekcie czego ich pierwszy album "Swan Songs" pokrył się złotem.

Pochodzący ze szwedzkiego Malmo Royal Republic to zespół charakteryzujący się nieposkromioną energię. Ich niepokorny muzyczny styl czerpie z najlepszych rockowych i punkowych tradycji. W twórczości Royal Republic można doszukiwać się choćby inspiracji zespołem Rancid. Ostatni krążek "Weekend Man" zawiera świetne kawałki, w tym tytułowy "Weekend Man", "Baby" czy "Uh Huh".

Myslovitz jest kolejnym polskim zespołem, który uzupełni czadowy line-up. To jedna z tych formacji, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Zespół z nowym wokalistą Michałem Kowalonkiem oprócz dobrze znanych utworów zaprezentuje piosenki z ostatniej płyty "1.557".

Trzecie z kolei ogłoszenie to silniejszy nacisk na muzykę reggae. Wśród przedstawicieli reggae znaleźli się pochodzący z Włoch Alborosie, którego twórczość jest wyraźnie inspirowana postacią Boba Marleya. Alborosie to także producent, DJ i multiinstrumentalista, który ma na koncie liczne kolaboracje nie tylko z artystami sceny reggae, ale także z No Doubt, Wyclef oraz Les Nubians. W 2008 roku połączył siły z zeszłoroczną gwiazdą Czad Festiwalu - Gentlemanem, nagrywając utwór "Celebration". Nowa płyta artysty "Freedom&Fyah" będzie mieć swoją premierę w maju.

W klimacie reggae zostajemy chwilę dłużej za sprawą Anthony B. Ten Jamajski artysta ma na swoim koncie kilkanaście solowych albumów oraz udział w niezliczonej ilości projektów z artystami takimi jak Akon, Wyclef Jean czy Snoop Dogg. Jego twórczość skupia się głównie wokół tematów poruszających sytuację biednych i uciśnionych, niosąc ze sobą pozytywny przekaz.

Podobne przesłanie niesie ze sobą twórczość Damiana Syjonfam, kolejnego wykonawcy reggae. Świdnicki wokalista i autor tekstów karierę solową rozpoczął w 2012 roku. Dziś ma na koncie dwie płyty. Ostatnie wydawnictwo ukazało się w lutym tego roku, tak więc Czad będzie okazją do zaprezentowania nowego materiału na żywo. Odrobinę słonecznej Hiszpanii przywiezie ze sobą Che.

Sudaka - fenomenalne połączenie muzyki reggae z elementami punka, ska i rocka. To prawdziwa sceniczna petarda - ich występy są pełne fantastycznej energii, która z łatwością udziela się publiczności uwiedzionej latynoską nutą wyraźnie brzmiącą w ich twórczości.

Bilety do nabycia na czadfestiwal.pl

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?