KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Gramy i Śpiewamy dla Ani - koncert charytatywny w Jedliczu

8 maja w sali widowiskowej Rafinerii Orlen Południe w Jedliczu odbędzie się IV Koncert Charytatywny "Gramy i Śpiewamy dla Ani". Wydarzenie organizowane jest na rzecz niepełnosprawnej, dziewiętnastoletniej Ani Wiklowskiej z Krosna. Podczas koncertu zbierane będą wolne datki na pomoc dla dziewczyny.

REKLAMA


Tym razem adresatem jest Ania Wiklowska z Krosna, której młodzież chce pomóc w zebraniu pieniędzy na wózek inwalidzki. Ania urodziła się z rozszczepem kręgosłupa zw. przepukliną opnowo-rdzeniową oraz wodogłowiem. Już w pierwszej dobie po urodzeniu przeszła operację zamknięcia rdzenia kręgowego. Niestety następstwem przepukliny jest niedowład kończyn dolnych, deformacja stóp, zanik czucia od pasa w dół i szereg innych schorzeń. Od urodzenia porusza się na wózku inwalidzkim.

Wózek, którym obecnie się posługuje jest w bardzo złym stanie technicznym i uniemożliwia jej normalne funkcjonowanie. Teraz potrzebuje nowego wózka aktywnego, który będzie przystosowany do jej potrzeb i umożliwi jej prowadzenie w pełni samodzielnego, aktywnego życia, o które Ania walczy każdego dnia. Sama jest wolontariuszką i z chęcią pomaga innym niepełnosprawnym.

Koszt takiego wózka to nawet kilkanaście tysięcy złotych, podczas gdy refundacja NFZ wynosi tylko 1700 złotych. Sytuacja materialna Ani niestety nie pozwala na zakup takiego wózka z własnych środków finansowych.

Koncert jest organizowany przez uczniów Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu. Odbędzie się 8 maja, o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Orlen Południe w Jedliczu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta powiatu krośnieńskiego, Jan Juszczak.

Podczas koncertu wystąpią:
- młodzi soliści z Jasła, Krosna i Jedlicza: Weronika Lechowicz, Emilia Baczyńska, Oliwia Hap, Dominika Góra, Dominika Twardzik,
- duet: Maria Uram i Łukasz Kustroń,
- zespoły: Kapitał - Rock and roll, rock, big beat, Inity Sounds - reggae.

Patronat honorowy: starosta powiatu krośnieńskiego.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?