Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

PGE zapewnia dobrą energię podczas Nocy Muzeów

Europejska Noc Muzeów jest organizowana po raz trzynasty. Po raz trzeci włącza się w nią, należąca do Grupy Kapitałowej PGE, spółka PGE Obrót - największy sprzedawca energii w Polsce. W ramach akcji zostanie zorganizowane siedem pokazów edukacyjnych w siedmiu muzeach na terenie Polski.

REKLAMA- Już po raz trzeci wspieramy muzea w ramach akcji Noc Muzeów. Zależy nam na promocji wiedzy z zakresu energetyki, elektromagnetyzmu oraz elektrostatyki. Wspierając instytucje kultury, nie możemy przejść obojętnie obok inicjatywy, dzięki której technika oraz sztuka trafiają do tak szerokiego grona odbiorców - mówi Dariusz Czuk, prezes zarządu PGE Obrót.

Spółka posiada 7 oddziałów na terenie Polski i zaangażowała się we wsparcie pokazów edukacyjnych w placówkach zlokalizowanych w ich rejonie. Efekt tych działań będzie można zobaczyć w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym w Białowieży i w Muzeum Energetyki Podkarpackiej w Rzeszowie, w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie, Kieleckim Parku Technologicznym, w EC1 Łódź - Miasto Kultury oraz Muzeum Lubelskim w Lublinie.

W Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie zaprasza na MultiGlass Festiwal, gdzie m.in. odbędą się specjalne pokazy wytopu szkła w piecu zasilanym energią elektryczną - jest to piec nietypowy, ponieważ zasadnicza większość pieców szklarskich zasilana jest gazem ziemnym.

Zobacz: W sobotę krośnieńska Noc Muzeów!

Co roku do Nocy Muzeów szczególnie przygotowuje się Muzeum Energetyki Podkarpackiej, mieszczące się w rzeszowskiej siedzibie centrali PGE Obrót. W tym roku główną atrakcją będzie malowanie światłem oraz pokaz z zakresu elektromagnetyzmu. Na zwiedzających czekają jeszcze pokazy wyładowań Transformatora Tesli, Drabina Jacobsa, nerwusometr oraz quizy i zabawy.

W "EC1 Łódź - Miasto Kultury" będzie można zwiedzić, zazwyczaj niedostępną dla zwiedzających, dawną łódzką elektrownię oraz zapoznać się ze ścieżką edukacyjną poświęconą przetwarzaniu energii. Z kolei na Zamku Lubelskim dużą popularnością cieszy się Kaplica Trójcy Świętej, będącą jednym z najcenniejszych i najciekawszych zabytków sztuki średniowiecznej na świecie. Co roku największą atrakcją dla najmłodszych jest możliwość wcielenia się w średniowiecznych budowniczych zamków i twierdz. Dla zwiedzających zainteresowanych różnorodnością kulturową przygotowano natomiast ekspozycję w białowieskim Muzeum Przyrodniczo-Leśnym.

as/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj