KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Sukces festiwalowy spektaklu teatru "i t d…"

Krośnieński teatr "i t d..." odniósł sukces na II Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Młodzieżowych KALEJDOSKOP w Świdniku. Krośnianie w konkursie zaprezentowali najnowszą wersję przedstawienia "STOPKLATKA". To był premierowy spektakl w tej wersji teatru z Krosna.

REKLAMA


KALEJDOSKOP odbył się  w dniach 3-5 czerwca. Konkurowało 12 teatrów młodzieżowych z kraju i ze Słowacji zakwalifikowanych i zaproszonych przez organizatorów na podstawie nadesłanych elektronicznych nagrań spektakli.

W podsumowaniu jurorzy podkreślili bardzo wysoki poziom artystyczny prezentowanych przedstawień, szeroki zakres tematyczny sztuk, odważne poszukiwania ideowe i form scenicznych, co znalazło wyraz w werdykcie komisji artystycznej. "i t d…" w krótkim czasie po sukcesie w Festiwalu KOCIOŁ TEATRALNY w Andrychowie wraca do Krosna z kolejnymi nagrodami.

Komisja Artystyczna nagrodziła "STOPKLATKĘ" "Brązowym Kalejdoskopem", czyli III nagrodą dla zespołu i nagrodą aktorską dla Krzysztofa Sajdaka.


Fot. archiwum "i t d…"

W programie festiwalu oprócz konkursu przedstawień uczestnicy mieli możliwość doskonalenia sztuki teatralnej na warsztatach, które przygotowali Przemysław Buksiński, aktor i pedagog, specjalista improwizacji scenicznej, Joanna Holcgreber aktorka i pedagog z legendarnego Ośrodka Praktyk Teatralnych "Gardzienice", Aga Nowak (warsztaty wokalne dla instruktorów) i Marek Kościółek z działań plenerowych.

Jako gość festiwalu wystąpił Mateusz Nowak w monodramie  "Od przodu i od tyłu", wielokrotnie nagradzany na festiwalach teatralnych.

Festiwal to też miejsce wymiany doświadczeń warsztatowych, nie kończące się rozmowy uczestników, nawiązywanie nowych kontaktów, integracji młodych twórców działających na wspólnej płaszczyźnie sztuki teatru. Teatr "i t d..." dołożył kolejną cegiełkę na krajowej scenie działań teatrów młodzieżowych.

hw/pd

  • autor: hw/pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?