Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Sukces festiwalowy spektaklu teatru "i t d…"

Krośnieński teatr "i t d..." odniósł sukces na II Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Młodzieżowych KALEJDOSKOP w Świdniku. Krośnianie w konkursie zaprezentowali najnowszą wersję przedstawienia "STOPKLATKA". To był premierowy spektakl w tej wersji teatru z Krosna.

REKLAMAKALEJDOSKOP odbył się  w dniach 3-5 czerwca. Konkurowało 12 teatrów młodzieżowych z kraju i ze Słowacji zakwalifikowanych i zaproszonych przez organizatorów na podstawie nadesłanych elektronicznych nagrań spektakli.

W podsumowaniu jurorzy podkreślili bardzo wysoki poziom artystyczny prezentowanych przedstawień, szeroki zakres tematyczny sztuk, odważne poszukiwania ideowe i form scenicznych, co znalazło wyraz w werdykcie komisji artystycznej. "i t d…" w krótkim czasie po sukcesie w Festiwalu KOCIOŁ TEATRALNY w Andrychowie wraca do Krosna z kolejnymi nagrodami.

Komisja Artystyczna nagrodziła "STOPKLATKĘ" "Brązowym Kalejdoskopem", czyli III nagrodą dla zespołu i nagrodą aktorską dla Krzysztofa Sajdaka.


Fot. archiwum "i t d…"

W programie festiwalu oprócz konkursu przedstawień uczestnicy mieli możliwość doskonalenia sztuki teatralnej na warsztatach, które przygotowali Przemysław Buksiński, aktor i pedagog, specjalista improwizacji scenicznej, Joanna Holcgreber aktorka i pedagog z legendarnego Ośrodka Praktyk Teatralnych "Gardzienice", Aga Nowak (warsztaty wokalne dla instruktorów) i Marek Kościółek z działań plenerowych.

Jako gość festiwalu wystąpił Mateusz Nowak w monodramie  "Od przodu i od tyłu", wielokrotnie nagradzany na festiwalach teatralnych.

Festiwal to też miejsce wymiany doświadczeń warsztatowych, nie kończące się rozmowy uczestników, nawiązywanie nowych kontaktów, integracji młodych twórców działających na wspólnej płaszczyźnie sztuki teatru. Teatr "i t d..." dołożył kolejną cegiełkę na krajowej scenie działań teatrów młodzieżowych.

hw/pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj