KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wyprawili się na zasłużony wypoczynek

Wyprawili się na zasłużony wypoczynek Fot. Paweł Fiejdasz

Cztery dni i jeszcze więcej odsłon wyników pracy zespołów, form stałych i pracowni prezentowane były podczas zakończenia sezonu artystycznego "Czas na wakacje".

REKLAMA


W wydarzeniu wzięło udział kilkuset twórców na co dzień uczestniczących w zajęciach organizowanych przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza. Cieszy także fakt uczestnictwa w "Czasie na wakacje" licznej publiczności, która oklaskiwała i doceniała dorobek sezonu artystycznego 2015/16.

W pierwszej odsłonie 17 czerwca zaprezentował się Teatr itd... ze spektaklem "Jako IIIe". Sztuka to w głównej mierze monolog wewnętrzny szesnastolatka, w który wplecione są wypowiedzi i mikronarracje innych postaci. Wyeksponowano w nim banalność szkolnych i domowych epizodów wypełniających życie większości nastolatków.

Druga odsłona, która odbyła się 22 czerwca to koncert tańca, który przygotowały Dziecięco - Młodzieżowy Zespół Taneczny "Kleks", Zespół Tańca Współczesnego "Strecz" oraz grupy baletowe. Publiczność miała okazję zobaczyć fragmenty "Dziadka do orzechów" w wykonaniu Grup Baletowych, liryczne choreografie ZTW Strecz oraz energetyczne i roześmiane podrygi Kleksa.

Dzień później w przestronnych hallach RCKP, pośród wyeksponowanych prac, miało miejsce spotkanie z ich autorami, uczestnikami Pracowni Grafiki Tradycyjnej oraz Otwartej Pracowni Plastycznej, a także wierszowana prezentacja uczestników Klubu Umiałka i Radosnej Rodzinnej Akademii Teatralnej.

Czwarta i zarazem ostatnia odsłona - wokalna - odbyła się 28 czerwca w sali widowiskowej RCKP. Przed publicznością zaprezentowali się młodzi muzycy Studio Piosenki Swing, którzy na warsztat wzięli bardzo szeroki repertuar, od popularnych utworów, przez liryczne, aż po hity światowej muzyki filmowej. Co więcej, wykonali je pięknie.

Tych kilka dni kończących sezon artystyczny pokazało jak mocno rozrosła się twórczość zespołów i pracowni działających przy RCKP. Jeszcze kilka lat temu zakończenie odbywało się dla wszystkich w jednym dniu. Dziś jest to niemożliwe, ale cieszy, bo świadczy najlepiej o instruktorach skupiających wokół siebie szerokie grono uczestników zajęć.

pf
Fot. Paweł Fiejdasz

  • autor: pf

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?