KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ślizgawka i spotkanie z Mikołajem. Zobacz co przygotowano na Rynku

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Łukasz Jaracz

W Krośnie rusza zimowa kampania Rynek Krosna - Świąteczne Serce Miasta. Magistrat zaprasza już 6 grudnia do wspólnej zabawy ze Święty Mikołajem. Na krośnieńskim Rynku pojawi się ślizgawka dla najmłodszych. Dla dzieci przygotowano świąteczne warsztaty, a dla wszystkich mieszkańców Jarmark Bożonarodzeniowy i tradycyjną wigilię.

REKLAMA


Lodowa ślizgawka i Mikołaj
Od 3 grudnia na krośnieńskim Rynku będzie czynna wyjątkowa ślizgawka dla najmłodszych. Przez dwa miesiące (grudzień - styczeń) dzieci będą mogły spokojnie poślizgać się w rytm świątecznych melodii, a w niektóre dni dodatkowo podszkolić się w jeździe na lodzie pod okiem instruktora. Ze ślizgawki korzystać można w godzinach od 11:00 do 19:00.

6 grudnia Krosno odwiedzi Święty Mikołaj. Milusińscy uczestnicy popołudniowego spotkania będą mieć okazję wziąć udział w zabawie i zostać pomocnikiem Mikołaja. Wieczorem zostanie rozświetlona krośnieńska starówka. Nie zabraknie wesołych i rozśpiewanych występów, konkursów i zabaw. W wyjątkowej Mikołajowej Grocie z pomocą rodziców dzieci otrzymają prezenty.


P R O G R A M   W Y D A R Z E N I A
6 grudnia 2016

16:00 - 19:00 - zabawa dla dzieci "Zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja" - 7 etapów - Sprawności Pomocnika Świętego Mikołaja:

1. BĄDŹ WRAŻLIWY - stanowisko, na którym Królowa Śniegu czyta bajki o Świętym Mikołaju ilustrowane teatrzykiem kukiełkowym, tylko dla tych, którzy potrafią słuchać z uwagą i nie przeszkadzać innym,

2. BĄDŹ RODZINNY - zaplanuj i nakryj stół, przy którym twoja rodzina spędzi piękne święta, postaraj się, żeby estetyka odpowiadała świątecznemu nastrojowi,

3. BĄDŹ DOBRODUSZNY - w pocztowej manufakturze piszemy kartki do dzieci, które święta muszą spędzić w szpitalu. To takie życzenia od serca. Na kartkach są prace dzieci z pracowni plastycznych RCKP,

4. BĄDŹ KREATYWNY - na tym stoisku ozdabiamy słoiczki, które mogą posłużyć na ciasteczka, skarby, prezent - jak kto woli,

5. BĄDŹ OPIEKUŃCZY - jest zimno, a Święty Mikołaj przybył do nas z daleka i jeszcze długa droga przed nim, więc zrobimy dla niego kołdrę,

6. BĄDŹ STARANNY - zmień patyczki i wstążeczki w choinkę, potrzebujesz trochę cierpliwości, trochę wyobraźni i bardzo dużo uśmiechu,

7. STOISKO NIESPODZIANKA - trochę inne spotkanie ze Świętym Mikołajem,
 
Po zdobyciu pieczątek ze wszystkich 7 stanowisk otrzymacie tytuł i odznakę POMOCNIK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA. Zabawę wymyśliła i zaaranżowała grupa stażystów RCKP, Aga, Gaba, Joasia. Justyna, Kasia i Artur. Spotkacie ich na Rynku 6 grudnia od 16 do 19.

16:00 - zimowe piosenki (koncert w wykonaniu wokalistów z zespołu Dysonans i studia piosenki SWING),

17:00 - przyjazd Świętego Mikołaja (wspólne rozświetlanie świątecznej dekoracji starówki),

17:15 - pokaz jazdy na łyżwach SHK "Pingwinki",

17:30 - program artystyczny - lodowa przygoda (Studio Fama).

Dla rodziców!
Spotkanie ze Świętym Mikołajem odbędzie się w Piwnicach Caffe Antonio. Osoby zainteresowane wręczeniem prezentów przez Mikołaja proszone są o wcześniejszy kontakt. Departament prezentów jest zlokalizowany w Caffe Antonio 3, 4 i 5 grudnia w godzinach od 15:00 do 19:00. Przynosząc prezenty dla dziecka, należy dokonać wyboru godziny spotkania z Mikołajem (16:00, 17:00, 18:00) Mając na uwadze wiek i wzrok Mikołaja prezenty należy podpisać w czytelny sposób, najlepiej drukowanymi literami.

Fabryka Piernika
11 grudnia w godzinach od 11:00 do 19:00 organizatorzy imprezy Rynek Krosna - Świąteczne Serce Miasta zapraszają do jedynej w swoim rodzaju Fabryki Piernika. Wśród elfów, zapachu miodu i czekolady będzie można tworzyć, wypiekać i dekorować świąteczne przysmaki.
 
Świąteczne warsztaty
18 grudnia odbędą się wielkie warsztaty artystyczne, w ramach których powstaną unikatowe dekoracje świąteczne, a także upominki i prezenty. Wydarzenie odbędzie w godzinach od 11:00 do 19:00.

Wigilia na Rynku
18 grudnia prezydent Krosna zaprasza mieszkańców na tradycyjną wieczerzę wigilijną oraz wspólne kolędowanie przy szopce. Początek wydarzenia o godzinie 16:30.

Jarmark Bożonarodzeniowy
Przez trzy dni (21, 22, 23 grudnia) na krośnieńskim Rynku będzie pachnieć świętami. Urząd miasta zaprasza mieszkańców oraz turystów na Jarmark Bożonarodzeniowy.

Nowy Rok, Orszak Trzech Króli, Orkiestra i ferie
Rok 2017 rozpocznie się barwnym pokazem sztucznych ogni. 6 stycznia po raz kolejny  odbędzie się Wielki Orszak Trzech Króli, a 15 stycznia zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Ostatnie dni stycznia będą poświęcone wypoczynkowi w trakcie zimowych ferii w mieście.

mg

  • autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?