KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Pliva & Łabiński" - wystawa w CDS

"Pliva & Łabiński" - wystawa w CDS Fot. archiwum CDS

Centrum Dziedzictwa Szkła zaprasza 15 grudnia na wernisaż wystawy "Pliva & Łabiński". To wyjątkowa okazja poznania twórczości dwóch wybitnych artystów tworzących w szkle. Ekspozycja będzie prezentowana do końca lutego 2017.

REKLAMA


Oldrich Pliva i Mariusz Łabiński należą do grupy spotykającej się od 2008 roku w ramach międzynarodowych sympozjów szklarskich Ekoglass. Obaj nie tylko tworzą szkło artystyczne, ale również mają doświadczenie w innych dziedzinach sztuk plastycznych, a ponadto są pracownikami szkół wyższych: Oldřich Plíva Uniwersytetu Technicznego w Libercu, oddział w Jabloncu, a Mariusz Łabiński Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, obaj w katedrach specjalizujących się w designie szkła. Każdy ma w dorobku wiele wystaw krajowych i zagranicznych, a ich dzieła zdobią muzea i galerie na całym świecie.

Choć preferują inne typy szkła, Plíva topione, a Łabiński hutnicze, ich prace łączy nurt minimalizmu, rozumiany i praktykowany jednak odmiennie. U artysty z Czech będzie to geometryczna stylizacja i skromna gama kolorystyczna, u Polaka jasno zdefiniowany kontur, kameralność obiektów czy kontrastowość barw.

Silna indywidualność artystyczna, pasja i potencjał twórczy, biegłość techniczna odzwierciedlające się w prezentowanych na wystawie obiektach tworzą wyjątkowy klimat ekspozycji. To doskonała okazja do bliższego zapoznania się z istotnym fragmentem dorobku współczesnego światowego szkła artystycznego.

Centrum Dziedzictwa Szkła,
Krosno, ul. Blich 2,
Wystawa: "Pliva & Łabiński",
Wernisaż: czwartek, 15 grudnia, godz. 17 (sala wystaw czasowych),
Wstęp na wernisaż: bezpłatny,
Ekspozycja: do 28 lutego 2017.

kp/red.
Fot. CDS

  • autor: kp/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?