KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W niedzielę spotkanie wigilijne na krośnieńskim Rynku

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Łukasz Jaracz

18 grudnia już po raz siedemnasty na krośnieńskim Rynku odbędzie się tradycyjne spotkanie wigilijne. Na wydarzenie w świątecznym klimacie zaprasza Unia Przedsiębiorczych oraz prezydent Krosna.

REKLAMA


Wigilie na Rynku na dobre stały się krośnieńską tradycją. Przez kilkanaście lat odbywały się podczas niemalże wiosennej aury, jak i w dwudziestostopniowym mrozie. Przy wigilijnym stole tłumnie zbierali się krośnianie, aby wspólnie podzielić się opłatkiem i skosztować potraw wigilijnych przygotowanych przez krośnieńskich gastronomików i restauratorów.

Nie inaczej będzie w tym roku. W niedzielę (18 grudnia) swoją obecność na Rynku zapowiedziało ponad dwadzieścia firm branży gastronomicznej. Tradycyjnie spotkanie poprowadzą członkowie Unii Przedsiębiorczych wraz z prezydentem Krosna i kapłanami krośnieńskich parafii. Początek wspólnego kolędowania zaplanowano na godzinę 16:30.

Świąteczny nastrój zapewnią uczniowie szkoły muzycznej, którzy zaśpiewają wspólnie z mieszkańcami Krosna najpopularniejsze kolędy, a Rynek odwiedzi Święty Mikołaj, który spotka się z najmłodszymi krośnianami.

Patronat medialny nad wydarzeniem obejmuje portal KrosnoCity.pl

łz/mg

  • autor: łz/mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?