KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

1001 WCIELEŃ - filmy Michała Biegańskiego

1001 WCIELEŃ - filmy Michała Biegańskiego Fot. archiwum

27 lutego w Klubokawiarni Ferment w Krośnie odbędzie się pokaz filmów Michała Biegańskiego. Wstęp wolny.

REKLAMA


Czasami w kolorach, czasem w czerni i bieli, niekiedy twarzą w twarz, innym razem z daleka - filmy Michała Biegańskiego zawsze skupiają się na człowieku. Przedstawiają mądrość ludzi ulicy i moralność pracujących w podziemiach; ich podświadomość dochodzącą do głosu we śnie i brak świadomości w codziennym życiu; wolę zabicia samego siebie i ocalenia nienarodzonych; poszukiwania życia po śmierci i wizje umarłych wśród żyjących. Mnogość wcieleń, wszechświatów i charakterów - a przecież człowiek jest tylko jeden.

W ramach cyklu pokazów "1001 wcieleń" odwiedziliśmy już Skierniewice i Kopenhagę. Następnym przystankiem będzie Krosno, po którym ruszamy do Krakowa. Na mapie filmowej trasy znajdą się jeszcze m.in. czeskie Pilzno, Wrocław, Łódź, Szczecin, Warszawa, Poznań, a nawet Rozprza i Frysztak.

W trakcie pokazu będą prezentowane między innymi:
- "Świadomość" (2007, 13:45),
- "Stop" (2008, 5:30),
- "Chcę zabić"  (2012, 5:55),
- "Tam" (2016, 14:00),
- "10 minut do..." (2017, 10:00).

Michał Biegański to reżyser, absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim, aktualnie realizuje drugi rok studiów magisterskich według programu film.factory stworzonego przez Belę Tarra w Sarajevo Film Academy. Stypendysta Funduszu Wyszehradzkiego. Laureat Aesthetica Short Film Festival (2013) oraz Crystal Palace International Film Festival (2016) w kategorii Best Music Video oraz nominowany do nagrody w kategorii Best Rock/Indie Video - Budget na UK Music Video Awards (2013) za "Call Me in the Afternoon".

Wcześniej samouk zgłębiający tajniki fotografii, sztuki operatorskiej, montażu i postprodukcji filmowej, reżyser teledysków dla artystów z Polski i z zagranicy oraz autor serii fotografii koncepcyjnych publikowanych pod pseudonimem Człowiek Kamera. Zwrot, a właściwie powró, w stronę kina autorskiego przypieczętował realizacją debiutanckiego filmu dokumentalnego "Tam". Obecnie pracuje nad krótkometrażowym filmem fabularnym "Zanim" rejestrowanym na taśmie filmowej.

1001 WCIELEŃ - filmy Michała Biegańskiego
Klubokawiarnia Ferment,
Krosno, ul. Portiusa 4,
27 lutego (poniedziałek), godzina: 18.00,
wstęp: wolny.

Zobacz także: www.michalbieganski.pl

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?