KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Droga. 4000 km pieszo od Santiago de Compostela" - spotkanie z podróżnikiem w Jasiu Wędrowniczku

"Droga. 4000 km pieszo od Santiago de Compostela" - spotkanie z podróżnikiem w Jasiu Wędrowniczku Fot. archiwum Łukasz Supergan

"Jaś Wędrowniczek" z Rymanowa zaprasza 15 lutego, w ramach cyklu Wielkie Wyprawy na spotkanie z Łukaszem Supergan "Droga. 4000 km pieszo od Santiago de Compostela".

REKLAMA


W Europie niewiele jest szlaków starszych niż ten. Dlatego nazywa się go po prostu "Drogą" - "Camino". Od 1200 lat pielgrzymi ze wszystkich zakątków Europy wyruszają w drogę do północno-zachodniej Hiszpanii. Jak głosi chrześcijańska tradycja, to tam został pochowany święty Jakub Apostoł. Miejsce jego spoczynku stało się jednym z najważniejszych sanktuariów świata, Santiago de Compostela. W szlakach wiodących do Santiago tkwi magia, która sprawia, że co roku tłumy wędrowców ruszają, by odbyć trudny marsz do tego miejsca.

Wiosną 2013 roku Łukasz rozpoczął najdłuższą drogę swojego życia. Na podobieństwo średniowiecznych pątników, wyruszył pieszo do Hiszpanii wprost spod drzwi swojego domu, z Warszawy. Wędrując przez 5 krajów Europy, po 111 dniach dotarł do Santiago i nad brzeg Atlantyku, przechodząc około 4000 kilometrów, trudnych, pięknych, wzruszających, zmuszających do refleksji.

Jak wygląda Europa z perspektywy pieszego? Kim są ludzie, którzy decydują się na długą wędrówkę do Santiago i po co mierzą się z jej trudnościami? Jak zmienia się człowiek u kresu takiej drogi? I czy niewierzący może iść na pielgrzymkę? "Droga" to opowieść o najdłuższej wędrówce życia, emocjach jakie jej towarzyszyły i ludziach spotkanych na szlaku.

Łukasz Supergan to specjalista od długodystansowych przejść górskich. W 2004 roku ukończył pierwsze w historii samotne przejście Karpat (powtórzył je po 9 latach). Przeszedł 4 000 km szlakiem Warszawa - Hiszpania. Przemierzył 2300 km irańskich gór Zagros, ma na swoim koncie grań Pirenejów, zimowe Karpaty Słowackie oraz trawers Islandii - zawsze samotnie. Autor dwóch książek; "Pustka wielkich cisz" i "Pieszo do irańskich nomadów". Zobacz: www.lukaszsupergan.com

Wielkie Wyprawy
"Droga. 4000 km pieszo od Santiago de Compostela".
środa, 15 lutego 2017, godz. 18.30
Hotel**Restauracja "Jaś Wędrowniczek"
Rymanów, ul. Bieleckiego 8
Wstęp: dorośli: 10 zł, dzieci i młodzież szkolna - bezpłatnie.

jw/red.

  • autor: jw/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?