KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Proste emocje" Jakuba Bukowskiego. Wystawa w RCKP

RCKP w Krośnie zaprasza na wystawę Jakuba Bukowskiego "Proste emocje". Spotkanie z autorem odbędzie się 17 marca, o godz. 17, w Galerii Szarej RCKP. Ekspozycję można zwiedzać do 31 marca.

REKLAMA


Jakub Bukowski urodził się w 1989 roku. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczął w 2010 roku, podejmując kurs w rzeszowskim BWA oraz w pracowni artystycznej "Perspektywa". Ukończył studia I stopnia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku grafika komputerowa. Dyplom z grafiki uzyskał w pracowni prof. UR Jadwigi Sawickiej oraz mgr Karoliny Niwelińskiej.

W tym czasie otrzymał wyróżnienia z projektowania graficznego, rzeźby oraz dwukrotnie z rysunku. Od 2012 roku prezentował autorskie prace rysunkowe, malarskie i fotograficzne na licznych wystawach zbiorowych oraz aukcjach charytatywnych, a od niedawna wystawach indywidualnych. W swojej twórczości skupia się przede wszystkim na rysunku tradycyjnym oraz wirtualnym, a także malarstwie.

- Rysunek to dla mnie przede wszystkim poszukiwanie prawdy. Prawdy, która sięga dużo dalej niż realizm, odartej ze zbędnych elementów czy ozdobników. Moje rysunki są proste, bo staram się dostrzec piękno w każdym kształcie, a także szybkie, żeby myśli nie zdążyły zniekształcić tego, co niosą emocje. Proste elementy pomagają zobaczyć, co skrywa serce, zobaczyć ducha danej chwili. Moją największą inspiracją są ludzie, stąd większość rysunków przedstawia postaci i twarze. Wystawa "Proste emocje" to wyraz mojej największej potrzeby w sztuce, czyli poszukiwanie piękna w prostych i szybkich rozwiązaniach, przedstawiających prawdę nie tylko realistyczną, ale przede wszystkim emocjonalną. Prace tworzone są poprzez mieszanie wielu technik, nakładanie wciąż nowych warstw na stare, z których "uleciała już energia". Moje prace mają wyglądać na ciągle świeże, żywe, robione w pośpiechu. Wszystko po to, aby uchwycić te wartości, które można dostrzec tylko na krótką chwilę - mówi Jakub Bukowski.

rckp/red.

  • autor: rckp/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?