KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Biblioteka - miejsce czytania, miejsce działania

Krośnieńska Biblioteka Publiczna będzie realizowała dwa projekty w ramach programu "Partnerstwo dla książki". Projekty są dofinansowane przez Ministra Kultura i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad projektem skierowanym do mieszkańców objęło KrosnoCity.pl.

REKLAMA


Wnioski KBP otrzymały wysoką ocenę komisji konkursowej i otrzymały maksymalną kwotę dofinansowania,  ich łączna wartość to ponad 50 tys. zł.

"Biblioteka - miejsce czytania, miejsce działania" obejmuje działania pokazujące bibliotekę, jako miejsce animacji społeczności lokalnej, nastawione na promocję literatury. Poszczególne wydarzenia skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Krosna  mają na celu zachęcać do sięgania po książkę oraz korzystania z zasobów i usług biblioteki.

W ramach tego zadania odbędzie się cykl spotkań z reportażystami i podróżnikami, m. in. Magdaleną Grzebałkowską, Michałem Olszewskim, Andrzejem Mellerem czy Mariuszem Szczygłem, spotkania autorskie i warsztaty dla dzieci, m.in. z Agnieszką Tyszką, Łukaszem Wierzbickim i Łukaszem Dębskim, warsztaty pisania reportażu prowadzone przez Filipa Springera i Michała Olszewskiego, konkursy na reportaż literacki oraz fotoreportaż, book trailer ulubionej książki czy recenzję wakacyjnej lektury. Na jesień mieszkańcy Krosna zostaną zaproszeni do udziału w grze "Wszystkie drogi prowadzą do biblioteki", a także do udziału w wydarzeniu pn. "Zaczytane Krosno" realizowanym na Rynku.

- Chcielibyśmy, aby wiedza  i umiejętności zdobyte przez bibliotekarzy przyniosły wymierne korzyści użytkownikom bibliotek - głównie w postaci nowej i rozbudowanej oferty bibliotek kierowanej do mieszkańców regionu - mówi Monika Machowicz z KBP.

Informacje o szczegółach i terminach realizacji poszczególnych wydarzeń będzie można znaleźć na naszym portalu, stronie internetowej biblioteki www.kbp.krosno.pl oraz profilu KBP na Facebooku.

Drugi projekt pod nazwą "Biblioteka jutra zmienia się!" obejmuje cykl szkoleń skierowanych do bibliotekarzy z Krosna i powiatu krośnieńskiego. Szkolenia i warsztaty obejmą takie tematy jak: wykorzystanie mediów społecznościowych w komunikacji z użytkownikami; projektowanie atrakcyjnych działań dla młodzieży; wykorzystanie grywalizacji w działaniach promocyjnych, bezpłatne narzędzia graficzne w przygotowaniu oferty biblioteki, warsztaty kodowania i programowania oraz warsztaty z zakresu fotografii użytkowej.

Na zakończenie zostanie zorganizowana konferencja, na której będą zaprezentowane nowe technologie w promocji czytelnictwa wśród młodych osób w Polsce i na Ukrainie.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?