KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Koncert Mr. Pollack w Klubie K15

Koncert Mr. Pollack w Klubie K15 Fot. archiwum

Klub K15 zaprasza 8 kwietnia na koncert duetu dwóch braci, Jacka i Grzegorza, tworzących grupę Mr. Pollack. Bilety są już w sprzedaży.

REKLAMA


Mr. Pollack tworzy duet braci: Jacek (gitara,vocal) i Grzegorz (drums, sample, loopy). Polakowie to wirtuozi swoich instrumentów, którzy karierę muzyczną rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze.

Rockowy zespół w 1990 roku nagrał swoją pierwszą płytę QŃ. Jacek Polak w wydanym albumie zaprezentował swój doskonały warsztat gitarowy i tym samym został uznany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów.

Kolejnym hitem był album zawierający utwory muzyki poważnej w aranżacji rockowej („Air on 6 strings”, 2000 rok, utwory m.in. Beethovena, Mozarta, Bacha, Rimskiego-Korsakova - bardzo popularny "Lot trzmiela"). Te utwory na stałe weszły do repertuaru koncertowego zespołu. Dzięki wydaniu Jacek Polak został określony "Paganinim Gitary".
Zespół koncertował z powodzeniem na całym świecie, zaś jego muzycy zbierali indywidualne nagrody w konkursach i przeglądach instrumentalistów.

Jacek Polak:
- 1997: uznany w Polsce za "Nową Nadzieję Gitary" w plebiscycie organizowanym przez wiodący fachowy magazyn "Gitara i Bas",
- 2002: uhonorowany w USA nagrodą "Największy nieodkryty talent gitarowy".

Grzegorz Polak:
- 2011: 3. miejsce na międzynarodowym festiwalu perkusyjnym "Drum Off" organizowanym przez Melody House Musical Instruments.

Bracia Polakowie na krajowej scenie współpracowali z wieloma znanymi muzykami, m. in. z zespołem Chłopcy z Placu Broni, Renatą Przemyk, Jackiem Królikiem aktualnie grającym w zespole Grzegorza Turnaua, Grzegorzem Skawińskim (Kombi, ONA).

Od 24 sierpnia do 11 września 2014 zespół Mr.Pollack odbył bardzo udaną trasę koncertową po Chinach "Mr.Pollack 2014 China Tour".

W 2015 roku nakładem Metal Mind Productions ukazała się najnowsza płyta zespołu, "Black Hawk", bardzo dobrze przyjęta przez recenzentów muzycznych tak w Polsce, jak i za granicą (duże powodzenie w USA, UK i Holandii).

W marcu 2016 bracia koncertowali na Wyspach Brytyjskich, a we wrześniu 2016 w USA z grupą Lady Pank.

Klub K15
Krosno, ul Krakowska 15
Koncert Mr. Pollack
sobota, 8 kwietnia, godzina 20
bilet: 25 zł w przedsprzedaży, 35 zł w dniu koncertu
rezerwacje pod numerem tel. 13 43 277 11.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?