Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Jak smakuje konik polny? Madagaskar według Aruna Milcarza

Jak smakuje konik polny? Madagaskar według Aruna Milcarza Fot. archiwum KBP

Arun Milcarz, reporter, podróżnik i pisarz, 11 kwietnia zaprezentował młodzieży czytelni głównej krośnieńskiej biblioteki wyjątkową relację z podróży na Madagaskar. Wpisuje się ona w autorski projekt Milcarza - Kabaret Podróżniczy, w którym filmy z wypraw łączą się z dowcipnym komentarzem autora.

Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się o Madagaskarze wielu faktów, jakich na próżno szukać w podręcznikach do geografii. Przeszli skrócony kurs języka malgaskiego (począwszy od liczebników, skończywszy na nazwach części ciała).

Dowiedzieli się nie tylko tego, że Madagaskar słynie z produkcji ryżu, a także ma największy na świecie procent wydobycia szafirów, ale też tego, że w niedziele, wtorki i czwartki Malgasze nie pracują, a dziewczęta splatają włosy, bo w przeciwnym wypadku uważane będą za nieurodziwe i nie znajdą męża. Młodzież poznała również m.in. bogatą obrzędowość mieszkańców Madagaskaru (np. zwyczaje świąteczne i pochówkowe) i ich tradycyjne potrawy, w których jednym z głównych składników (oprócz ryżu) były koniki polne.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że nie trzeba kompletować specjalistycznego ekwipunku, by ruszyć w podróż i przeżyć przygodę życia. Arun Milcarz udowadniał, że potrzeba bardzo niewiele rzeczy materialnych. Najważniejsze to otwarta głowa i wiara we własne siły, a także przyjacielski stosunek do świata i napotkanych po drodze ludzi.

Charyzmatyczny prelegent zaskarbił sobie młodzież aktywnie uczestniczącą w jego programie "M jak Madagaskar". Opuściła ona bibliotekę bogatsza nie tylko w wiedzę na temat wyspy, ale i w pozytywne nastawienie do świata.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Literackie podróżowanie" przy wsparciu finansowym miasta Krosna.

mj

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj