KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Koziołek Matołek wyrusza w świat... spektakl w bibliotece

Koziołek Matołek wyrusza w świat... spektakl w bibliotece Fot. archiwum KBP

Nauka języka angielskiego może być przepustką do zwiedzania świata - o tym między innymi przekonały się dzieci, które obejrzały spektakl Teatru Tak pt. "Koziołek Matołek wyrusza w świat" w krośnieńskiej bibliotece.

REKLAMA


Wydarzenie odbyło się 21 kwietnia. Przedstawienie miało przede wszystkim charakter edukacyjny. Dzieci wspólnie z bohaterami opowieści przypomniały sobie angielski alfabet, nazwy kolorów w języku angielskim oraz liczebniki.

Uczniowie klas pierwszych krośnieńskich szkół podstawowych nr 4 i 14 maszerowały także wspólnie z Koziołkiem śpiewając piosenki, uczyły się tańczyć "cyferkowy rock and roll" oraz rapowały.

Koziołek postanowił wyruszyć do Pacanowa, ale wcześniej z powodu czarów Baby Jędzy trafił do Nowego Yorku, gdzie spotkał amerykańskiego Showmana. Od niego otrzymał bilet do Warszawy. Ale zamiast w stolicy Polski, wylądował w Chinach. Tutaj poznał cesarzową Tokimono, z którą nie potrafił się porozumieć i wtedy przydatna okazała się znajomość języka angielskiego. Poczęstowany przez cesarzową herbatką Koziołek przeniósł się do księstwa Koziegłowie, gdzie poznał śliczną królewnę Zosię. Zakochany w królewnie postanawia z nią zostać.

Aktywny udział dzieci w spektaklu, włączanie się przez małych widzów w przebieg akcji i nauka przez zabawę to recepta na udane przedstawienie, które dzieci zawsze chętnie oglądają i taki okazał się też "Koziołek Matołek" w krośnieńskiej bibliotece.

Spektakl odbył się w ramach projektu "Literackie podróżowanie" Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Oddział w Krośnie przy wsparciu finansowym miasta Krosna.

mm
Fot. archiwum KBP

  • autor: mm

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?