KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Islandia - wyspa żywiołów" - spotkanie z podróżnikami

"Islandia - wyspa żywiołów" - spotkanie z podróżnikami Fot. archiwum Łukasz Supergan

Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza 8 maja na kolejne spotkanie w ramach cyklu krośnieńskich spotkań z podróżnikami. Gościem Piwnicy PodCieniami będzie Łukasz Supergan z prelekcją "Islandia - wyspa żywiołów".

REKLAMA


Łukasz Supergan jest specjalistą od wędrówek długodystansowych. Przeszedł szlak z Warszawy do Santiago de Compostela, dwukrotnie pokonał na piechotę Łuk Karpat (jako pierwszy samotnie), przemierzył całość Pirenejów i irańskie góry Zagros, a ostatnio także Islandię. Jest autorem książek "Pustka wielkich cisz" i "Pieszo do irańskich nomadów".

Celem wyprawy podróżnika było przejście Islandii ze wschodu na zachód, między skrajnymi punktami geograficznymi, przylądkami Gerpir (najdalszym na wschodzie) oraz Bjargtangar (leżącym na zachodzie).

W czasie kilku tygodni marszu przemierzył islandzki interior - surowe i pozbawione szlaków głębokie wnętrze wyspy. Marsz w tym terenie oznaczał pokonanie wielu przeszkód - wulkaniczne pustkowia, przedpola lodowców, rwące, lodowcowe rzeki oraz niestabilną pogodę. Nawigację utrudniały niespodziewane wylewy rzek oraz pola lawy. Przejścia tego niezwykle trudnego szlaku podróżnik podjął się samotnie, wybierając możliwie najdłuższą trasę przez wyspę. Posługując się mapami i kompasem, starając się poznać Islandię od jej dzikiej i mało odwiedzanej strony, przewędrował ścieżkami i bezdrożami przez środek kraju ponad 900 kilometrów, by ostatecznie ukończyć wędrówkę we Fiordach Zachodnich Islandii.

Spotkanie odbędzie się 8 maja, o godz. 18, w Piwnicy PodCieniami w Krośnie (Rynek 5). Organizatorem jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Projekt jest realizowany przy pomocy finansowej miasta Krosna.

MRZwK/red.
Fot. archiwum Łukasz Supergan

  • autor: MRZwK/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?