Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

"Islandia - wyspa żywiołów" - spotkanie z podróżnikami

"Islandia - wyspa żywiołów" - spotkanie z podróżnikami Fot. archiwum Łukasz Supergan

Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza 8 maja na kolejne spotkanie w ramach cyklu krośnieńskich spotkań z podróżnikami. Gościem Piwnicy PodCieniami będzie Łukasz Supergan z prelekcją "Islandia - wyspa żywiołów".

REKLAMAŁukasz Supergan jest specjalistą od wędrówek długodystansowych. Przeszedł szlak z Warszawy do Santiago de Compostela, dwukrotnie pokonał na piechotę Łuk Karpat (jako pierwszy samotnie), przemierzył całość Pirenejów i irańskie góry Zagros, a ostatnio także Islandię. Jest autorem książek "Pustka wielkich cisz" i "Pieszo do irańskich nomadów".

Celem wyprawy podróżnika było przejście Islandii ze wschodu na zachód, między skrajnymi punktami geograficznymi, przylądkami Gerpir (najdalszym na wschodzie) oraz Bjargtangar (leżącym na zachodzie).

W czasie kilku tygodni marszu przemierzył islandzki interior - surowe i pozbawione szlaków głębokie wnętrze wyspy. Marsz w tym terenie oznaczał pokonanie wielu przeszkód - wulkaniczne pustkowia, przedpola lodowców, rwące, lodowcowe rzeki oraz niestabilną pogodę. Nawigację utrudniały niespodziewane wylewy rzek oraz pola lawy. Przejścia tego niezwykle trudnego szlaku podróżnik podjął się samotnie, wybierając możliwie najdłuższą trasę przez wyspę. Posługując się mapami i kompasem, starając się poznać Islandię od jej dzikiej i mało odwiedzanej strony, przewędrował ścieżkami i bezdrożami przez środek kraju ponad 900 kilometrów, by ostatecznie ukończyć wędrówkę we Fiordach Zachodnich Islandii.

Spotkanie odbędzie się 8 maja, o godz. 18, w Piwnicy PodCieniami w Krośnie (Rynek 5). Organizatorem jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Projekt jest realizowany przy pomocy finansowej miasta Krosna.

MRZwK/red.
Fot. archiwum Łukasz Supergan

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj