KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Iwo Dixie Jazz Band i Ryszard Lipiec z koncertem w RCKP

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza 19 maja na koncert zespołu Iwo Dixie Jazz Band i gościa specjalnego - Ryszarda Lipca.

REKLAMA


W programie koncertu znajdziemy kompozycje L. Armstronga, D. Elingtona, G. Gershwina, H. Jamesa i innych, a także muzyka dixielandowa i swingowa z piosenkami i kompozycjami z lat 20. i 30.

Iwo Dixie Jazz Band powstał jesienią 2009 roku, z inicjatywy Bolesława Kazalskiego, ówczesnego prezesa zarządu Uzdrowiska Iwonicz S.A. Zespół składa się z muzyków z dużym doświadczeniem estradowym, którzy połączeni wspólną pasją grania muzyki swingowej, stworzyli grupę o nazwie Iwo Dixie Jazz Band.

Pierwszy publiczny występ miał miejsce w marcu 2010 roku podczas Plebiscytu Sportowiec Roku w Gminie Iwonicz-Zdrój. Od tego czasu zespół zagrał blisko 100 koncertów. 2 razy wystąpił w Polskim Radiu Rzeszów, grając koncerty retransmitowane na antenie. 10 sierpnia 2012 r. Iwo Dixie okazał się bezkonkurencyjny w konkursie 42 Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Iławie i zdobył słynną Złotą Tarkę.

W 2014 r., Michał grający w zespole na banjo, doszedł do półfinału konkursu Mam Talent w TVN. Po tym sukcesie postanowił przeprowadzić się na stałe do Warszawy a w zespole zastąpił go Julian Zych, znany muzyk z Brzozowa. Obecnie zespół Iwo Dixie Jazz Band ma swoją siedzibę w Krośnie, w dzielnicy Białobrzegi.

Skład zespołu: Adam Sikora (trąbka), Stanisław Boczar (klarnet, saksofon altowy), Kuba Wójtowicz (puzon), Jerzy Czechowski (pianino), Maciej Jamroga - gościnnie (gitara basowa), Julian Zych (banjo), Wojciech Szuba (perkusja), Krzysztof Zajdel (wokal).

Gość specjalny
Z zespołem Iwo Dixie Jazz Band Ryszard Lipiec - klarnecista i saksofonista. Muzyk współpracujący z Hanną Banaszak, grający między innymi w zespołach "Sami Swoi" i "Old Timers".

Koncert poprowadzi Elżbieta Lewicka z Polskiego Radia Rzeszów.

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza
Krosno, ul. Kolejowa 1,
19 maja, godz. 18:30.

Bilety w cenie 20 złotych do nabycia w kasie RCKP (ul. Kolejowa 1), od poniedziałek do piątek w godzinach od 10.00 do 13.00 oraz od 14.30 do 17.30, w soboty od 10.00 do 14.00.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?